همزمان با فرا رسیدن روز زن

شهردار شهرکرد با جمعی از بانوان سالمند دیدار کرد

همزمان با فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه ی زهرا (س) و روز زن، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرکرد با حضور در آسایشگاه سالمندان شایستگان شهرکرد با جمعی از بانوان سالمند این مرکز دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش خبرگزاری پانا،شهردار و رئیس شورای اسلامی در این دیدار ضمن دلجویی از بانوان سالمند با اهدای شاخه گل و هدیه، میلاد دخت مکرم نبی اسلام و روز زن را به مادران حاضر در این مرکز توانبخشی تبریک و تهنیت گفتند.

شهردار شهرکرد با بیان اینکه خدمت به سالمندان ذخیره آخرت و تجدید روحیه برای مسوولان به منظور انجام حرکت جهادی است، گفت: شاد کردن دل مردم و ارج نهادن به بزرگان خانواده باید سرلوحه همه ما باشد.

وی گفت: احترام به والدین و تکریم سالمندان از رسم‌های دیرین و خوب ایرانیان بوده و فرهنگ نگهداری از سالمند در کنار خانواده به عنوان یک اصل و فرهنگ در خانواده‌هاست.

شهردار شهرکرد  افزود: این سنت و فرهنگ نگهداری و مراقبت از سالمند باید در بین جوانان ایرانی حفظ و به نسل‌های آینده نیز منتقل شود.

غلامیان دهکردی تصریح کرد: در فرهنگ اسلامی صله ارحام یک اصل مهم و معنوی است و نباید این فرهنگ فقط به دیدار از خانواده و فامیل ختم شود بلکه دیدار از سرای سالمندان، مراکز نگهداری معلولان، کودکان بی‌سرپرست و بیمارستان‌ها نیز باید مدنظر قرار گیرد.