طرح نیابت داوطلبان

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از اجرای طرح نیابت خبر داد و افزود: این طرح در قالب اهداف بشردوستانه هلال احمر اجرا می شود که بر اساس آن داوطلبان به نیابت فرزند امورات سالمندان و معلولان را در خانه‌ها بر عهده می گیرند.

طرح نیابت داوطلبان با شعار هیچ سالمندی در عید تنها نیست با مشارکت داوطلبان خیر در سراسر شعب هلال احمر اجرا شد.

فرحناز رافع گفت: به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر گروهی از داوطلبان و مسئولان سازمان از آسایشگاه کهریزک بازدید می کنند که این بازدید یک اقدام بشردوستانه همراه با دادن هدایا و شاخه گل سرخ است.

وی افزود: هم اکنون بسیاری از سالمندان و معلولان کشور در خانه های خود یا فرزندانشان زندگی می کنند و از این تعداد گروهی امکانات یا تسهیلات مناسب برای گذران امورات شخصی خود ندارند. به عنوان نمونه بسیاری از سالمندان یا معلولان که در خانه تنها می شوند برای خرید مایحتاج، تفریح، پیاده روی و حتی رای دادن و… مشکل دارند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از اجرای طرح نیابت خبر داد و افزود: در این طرح داوطلبان هلال احمر به نیابت از فرزندان معلولان و سالمندان پس از انجام مراحل قانونی و مکاتبات لازم امورات سالمندان و معلولان را انجام می دهند.

رافع گفت: این طرح در سال جاری حتما اجرا می شود و می تواند شادابی، نشاط، طراوت، سرزندگی و معنای جاری بودن و زنده بودن را برای این قشر از جامعه محقق کرده و نقش هلال احمر را در یاری رساندن به همنوع پررنگ تر کند.