در آستانه هفته سالمندان برگزار شد

قم / همایش آموزشی سالمندان استان قم

در آستانه هفته سالمندان همایش آموزشی سالمندان قم به همت اداره کل بهزیستی ، مرکز بهداشت و موسسه خیریه فرزانگان قم برگزار شد .

در آستانه هفته سالمندان همایش آموزشی سالمندان قم به همت اداره کل بهزیستی ، مرکز بهداشت و موسسه خیریه فرزانگان قم برگزار شد .

در این همایش آموزشی که با حضور جمع کثیری از سالمندان و بازنشستگان و مسولین استانی در سالن دکتر قریب مرکز بهداشت شهرستان قم برگزار شد دکتر هادی کریمی اصل سرپرست بهزیستی استان قم ضمن تقدیر از اهتمام موسسه خیریه فرزانگان و همکاری مرکز بهداشت با بهزیستی در برگزاری این همایش و ابراز مسرت از زیارت همکاران بازنسشته ، هدف از برگزاری این همایش و همچنین راه اندازی موسسه فرزانگان را تکریم بازنشستگان و سالمندان برشمرد و افزود : سالم پیر شدن یعنی داشتن زندگی بهتر برای مدت طولانی‌تر، بزرگ‌ترین چالشی که جامعه با آن مواجه است مهم این نیست که چگونه سال‌های بیشتری زندگی کنیم؛ بلکه مهم است که چگونه در بلند مدت زندگی فعال، مستقل و خوشحال‌تری داشته باشیم لذا کارهای زیادی وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توانیم در  سال‌های طلایی عمرمان با سلامت، شادی، قدرت و هدف زندگی کنیم.

سرپرست بهزیستی قم با اشاره به حدیثی از رسول مکرم اسلام (ص) که می فرمایند من وقار پیری را به نشاط جوانی ترجیح می دهم خاطرنشان کردند سالم پیرشدن و سلامت زندگی کردن را باید از دوران کودکی و جوانی و میان سالی تمرین کنیم و برنامه ریزی بلند مدت برای داشتن سلامت جسمی و روحی و معنوی و اجتماعی داشته باشیم تا هم خود زندگی مفید و موثری را تجربه کنیم و هم اطرافیان را در تجربیات خود سهیم نمائیم.

دکتر کریمی اصل ورزش ، تغذیه ، خواب مناسب ، مراقبتهای پیشگیرانه ، روابط اجتماعی و ارتباطات مستحکم خانوادگی را در داشتن سلامت سالمندی موثر دانست و افزود بهزیستی استان با راه اندازی موسسه فرزانگان سعی دارد ضمن تکریم سالمندان و بازنشستگان و استفاده از تجربیات ایشان در حد توان و با استفاده از دستگاههای همکار در شورای سالمندان نسبت به تدارک برنامه های آموزشی مفید برای این قشر شریف جامعه گام بردارد.

لازم به ذکر است در ادامه این همایش آموزشی آقایان دکتر آزادبخت و کریمی کارشناس ارشد تغذیه مباحثی ارزشمند در خصوص بایدها و نبایدهای زندگی در دوران سالمند و اصول تغذیه ارائه کردند.

منبع: روابط عمومی بهزیستی استان قم