مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی

آذربایجان غربی/نگهداری سالمندان در بهزیستی استان خانواده محور می‌شود

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: با هدف بهبود روحیه سالمندان ساکن در مراکز حمایتی بهزیستی استان تسهیلاتی فراهم می‌شود

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: با هدف بهبود روحیه سالمندان ساکن در مراکز حمایتی بهزیستی استان تسهیلاتی فراهم می‌شود تا این افراد حداقل از صبح تا عصر در سرای سالمندان نگهداری شده و عصر یا ظهر به خانه‌های خود بازگردند.۳٫

برخی پدران و مادران به خاطر بی مهری فرزندان و تقدیر بد سرنوشت روزهایی از زندگی خود را در خانه سالمندان می‌گذرانند و حتی تعدادی از افراد، پدر و مادر خود را در این مراکز رها می‌کنند و دیگر خبری از آنان نمی‌گیرند.

پدران و مادرانی که سال‌ها زندگی خود را برای فرزندانشان فدا می‌کنند و حتی از جان نیز مایه می‌گذارند تا لب فرزند خندان بماند و کوچک‌ترین مشکلی را احساس نکند اما متأسفانه تعدادی از این فرزندان چشم بر مهر و محبت پدر و مادرهایشان بسته و آن‌ها را در خانه سالمندان می‌گذارند.

به تازگی در شهر ارومیه مرکز نگهداری و توان‌بخشی سالمندان محسنین افتتاح شد تا همانند سایر مراکز مشابهی که وجود دارد از سالمندانی که به هر دلیلی از خانواده جدا شده و این مرکز آورده می‌شوند نگهداری کند.

راضیه خدادوست که قبلاً مدیرکل سازمان بهزیستی آذربایجان غربی بود، با تأسیس مرکز نگهداری و توان‌بخشی سالمندان محسنین سعی دارد تا از تعدادی از سالمندان که دیگر جایی در خانه‌های خود ندارند و یا بی‌سرپرست هستند نگهداری کند.

مشکلات خانه سالمندان محسنین

رئیس مرکز نگهداری و توان‌بخشی سالمندان محسنین با اشاره به مشکلات این مرکز اظهار داشت: خانه سالمندان محسنین نیاز به حمایت مسئولان شهر ارومیه دارد تا بتواند از سالمندانی که به این مرکز می‌آیند نگهداری کند.

خدادوست افزود: بیشتر مشکل این مرکز از طرف اداره‌های استان است که به این مرکز تحمیل می‌شود و به جای حمایت از آن همانند سد بزرگ روبروی آن می‌ایستند.

خدادوست گفت: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از این مرکز ۱۴ میلیون تومان برای تغییر کاربری اشتراک آب درخواست می‌کند و اگر این هزینه پرداخت نشود آب خانه سالمندان محسنین قطع خواهد شد.

وی تصریح کرد: به‌جای این‌که از این مراکز حمایت شود زیر پای آن‌ها را می‌کشند و اگر در این مرکز بسته شود سالمندانی که اینجا گذر عمر می‌کنند به کجا خواهند رفت.

رئیس مرکز نگهداری و توان بخشی سالمندان محسنین خاطرنشان کرد: ما می‌توانستیم مراسم افتتاحیه را در یک مکان بزرگ‌تر برگزار کنیم ولی باهدف ما این بود که از نزدیک این مرکز را مشاهده کنند.

قول همکاری به سالمندان محسنین را می دهم

سعید فریور مدیرکل سازمان بهزیستی آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار داشت: سازمان بهزیستی به مسئولان خانه سالمندان محسنین این قول را میدهد تا مشکلات آنان را پیگیری کند تا این مرکز بتواند بخوبی از سالمندان نگهداری کند.

وی افزود: سازمان بهزیستی سعی دارد تا از معلولان و سالمندان در حد توان حمایت کند تا کمی از مشکلات این عزیزان رفع شود.

فریور گفت: این سازمان در تلاش است تسهیلاتی فراهم کند تا کسانی که در خانه سالمندان حضور دارند و نگهداری از آن ها برای خانواده ها سخت است حداقل از صبح تا عصر در سرای سالمندان نگهداری شود عصر یا ظهر به خانه بازگردانده شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم