مدیرکل بهزیستی استان سمنان

سمنان / ۳۸۵ سالمند تحت نظارت بهزیستی استان سمنان قرار دارند

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه ۳۸۵ سالمند تحت نظارت این سازمان در استان قرار دارند، گفت: از این ظرفیت می‌توان برای کتابخوانی و تبدیل پایتخت کتاب بهره برد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه ۳۸۵ سالمند تحت نظارت این سازمان در استان قرار دارند، گفت: از این ظرفیت می‌توان برای کتابخوانی و تبدیل پایتخت کتاب بهره برد.

علیرضا ایزد پور مدیرکل بهزیستی استان سمنان ضمن بیان اینکه ۱۵۰ سالمند در مراکز روزانه و ۲۳۵ سالمند در مراکز شبانه روی تحت نظارت بهزیستی استان سمنان قرار دارند، گفت: می‌توان از این ظرفیت برای اجرای جشنواره جام باشگاه کتابخوانی سالمندان بهره برد و از سویی آن‌ها را به سمت مطالعه و پر کردن اوقات سوق داد.

او بابیان اینکه پنج مرکز روزانه و چهار مرکز نگهداری شبانه‌روزی سالمندان در استان دایر است، افزود: برای تبدیل استان به پایتخت کتاب کشور بهزیستی می‌تواند ظرفیت خوبی باشند چراکه علاوه بر سالمند ۱۲ هزار معلول نیز تحت نظارت این سازمان هستند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه به ۴۰۰ مرکز و مؤسسه به جامعه هدف خود خدمات لازم را ارائه می‌دهند، ابراز داشت: وجود ۲۰۰ فرزند در ۱۱ خانه کودکان و نوجوانان و یک هزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار در استان سمنان دیگر ظرفیتی که می‌بایست برنامه‌ریزی برای ارتقا مطالعه بین آن‌ها در دستور کار قرار گیرد.

ایزد پور بابیان اینکه بهزیستی ۱۷۰ نوع فعالیت را از تولد تا سالمندی به افراد مختلف جامه ارائه می‌دهد، تصریح کرد: آزمایش ژنتیک برای پیشگیری از معلولیت دیگر اقدام مهمی که در بهزیستی استان سمنان به انجام می‌رسد.

او افزود: وجود خط اورژانس اجتماعی ۱۲۳، خط مشاوره ۱۴۸۰، ۱۴ کمپ ترک اعتیاد، ۱۱ مرکز سرپایی درمان اعتیاد، مرکز جامع درمان و باز توانی اعتیاد، دفاتر مشاوره، صدور مجوز مراکز تحت نظارت، ایجاد اشتغال پایدار، مشارکت و تأمین مسکن از وظایفی که بهزیستی انجام آن را عهده‌دار است.

انتهای پیام / گ

منبع: روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان ،
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.