رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران

غفلت از حقوق سالمندان در برنامه ششم توسعه مورد قبول نخواهد بود

سید حسن موسوی چلک رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با توجه به برگزاری ششمین نشست اجتماعی با موضوع « امور توانبخشی در برنامه ششم توسعه»،گفت:غفلت از حقوق معلولین و سالمندان در برنامه ششم مورد قبول نخواهد بود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن موسوی چلک اظهار داشت: یکی از انجمن‌های بسیار فعال درحوزه اجتماعی کشور انجمن مددکاران اجتماعی ایران است که فارغ از هرگونه جانبداری‌های سیاسی و صرفا با نگاه کارشناسی و مسئولانه اقدامات ارزنده و خوبی انجام می‌دهند و در سیاستگذاری‌های اجتماعی کشور نقش موثر و سازنده دارد.

وی تصریح کرد:یکی از اقدامات ارزنده و ضروری این انجمن برگزاری جلسات گفتگوی اجتماعی باحضور مسئولین و صاحب نظران دولتی و غیر دولتی است که ششمین نشست نیز با موضوع «امور توانبخشی در برنامه ششم توسعه» با همکاری معاونت امورتوانبخشی سازمان بهزیستی کشور برگزار می‌شود.

موسوی چلک ضمن بیان نکته فوق، افزود: نظر به اهمیت تدوین احکام برنامه ششم توسعه کشور و لزوم توجه به حقوق همه مردم در این نوع برنامه‌های توسعه و به منظور توجه به حقوق اقشار مرتبط با حوزه توانبخشی از جمله معلولین و سالمندان این نشست  روز دوشنبه مورخ ۱۸ آبان ۹۴ از ساعت ۱۴ لغایت ۱۷ در محل سازمان بهزیستی کشور واقع در ضلع شمالی پارک شهر خیابان شهید فیاض بخش برگزار می‌شود.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران درخصوص محور های این نشست اظهار داشت: محورهای از قبیل سیاستگذاری اجتماعی در جهان درحوزه توانبخشی، تحلیل وضعیت موجود کشور درحوزه معلولین و سالمندان، انتظارات سازمان‌های غیر دولتی از دولت دراین حوزه در برنامه ششم و دیدگاه‌های نخبگان این حوزه در خصوص برنامه ششم و نقش و جایگاه مددکاران اجتماعی در حوزه توانبخشی از جمله محورهای این نشست هستند.

توانمندسازی و ارتقاء کیفیت زندگی اجتماعی، افزایش مسئولیت اجتماعی نسبت به اقشار مرتبط با این حوزه، توجه به حقوق شهروندی معلولین و سالمندان، اشتغال، اقدامات سازنده و فراگیر در زمینه مناسب سازی محیط برای معلولین، توسعه خدمات بیمه‌ای و اعطای تسهیلات حمایتی و  توسعه خدمات در ابعاد مختلف حوزه توانبخشی می‌تواند بخشی از انتظارات جامعه مددکاران اجتماعی در برنامه ششم توسعه در حوزه توانبخشی است.

وی درپایان ابراز امید واری کرد با همکاری مسئولین سازمان‌های دولتی و تشکل‌های غیر دولتی و مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه توجه به امور توانبخشی جدی تر گرفته شود چرا که غفلت در زمینه حقوق اقشار مرتبط با این حوزه مورد قبول نخواهد بود.انتظار می‌رود اصحاب رسانه و تشکل‌های غیر دولتی در این زمینه بطور مستمر مطالبه گری کنند

 

منبع: خبرگزاری فارس