دستگاه اکسیژن‌ساز به کمک زائران سالمند و بیمار می‌آید

به گزارش دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور، به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این محصول که مردادماه امسال در «رویداد همکاری فناورانه در خدمت‌رسانی به زائرین اربعین» ارائه شده از جمله دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان است که می تواند به زائران کربلای معلی در […]

به گزارش دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور،

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این محصول که مردادماه امسال در «رویداد همکاری فناورانه در خدمت‌رسانی به زائرین اربعین» ارائه شده از جمله دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان است که می تواند به زائران کربلای معلی در پیاده روی اربعین کمک کند.

مهدی محمدی، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان در خصوص این دستگاه فناورانه گفت: دستگاه اکسیژن ساز ساخت این شرکت دانش بنیان که با حجم‌های مختلف و به صورت ثابت و سیار ساخته شده، هوای محیط را با کمپرسوری که دارد تقویت می‌کند و پس از آن با روش psa ذرات موجود در هوا را از اکسیژن جدا کرده و اکسیژن بالای ۹۳ درصد خلوص را به بیمار می دهد. این دستگاه برای بیماران قلبی ریوی و آنها که اکسیژن خون شان کاهش می‌یابد، مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با اشاره به حضور میلیونی زائران کربلا در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی گفت: به دلیل طولانی بودن مسافتی که زائرین پیاده‌روی می‌کنند، گاهی افراد مسن، دچار تنگی نفس و کمبود اکسیژن و افت اکسیژن خون می‌شوند. در این شرایط این دستگاه می تواند کمک زیادی به زائران بیمار باشد و خصوصا از آنجا که می تواند همزمان به دو بیمار وصل شود فضای کمتری را در موکب‌ها اشغال می‌کند.

بیشتر بخوانید:

محمدی افزود: این دستگاه می تواند در هوای گرم به صورت ۲۴ ساعته روشن باشد و افت خلوص در دمای بالا ندارد. مضاف بر این، صدای این دستگاه بسیار کم است و ضمن استفاده از آن بیمار اذیت نمی شود.