مدير آسايشگاه کهريزک

ناجی ۲۴؛ اپلیکیشنی برای ارایه خدمات مراقبت در منزل به سالمندان

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با اشاره به راه اندازی پلتفرم مراقبت در منزل سالمندان با نام ناجی ۲۴ گفت: برای نخستین بار ما خدمات مراقبت در منزل را همراه با سوپروایزری ارایه می‌دهیم و این خدمات در آینده گسترش پیدا خواهد کرد.

حسین نحوی نژاد در نشستی خبری در پاسخ به سوالی درخصوص برخی اظهارات درباره رهاسازی سالمندان بیان کرد: سال ۸۸ تحقیقاتی درباره وضعیت زندگی افرادی که به نوعی می‌توانند مخاطبان سازمان بهزیستی باشند و یک دسته هم می‌توانند سالمندان باشند، انجام شد. هیچ وقت بحرانی ندیدم که سالمندان به حال خود به حد زیادی رها شوند که این موضوع به بحران تبدیل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره طرح ویژه جامع ارائه خدمات سالمندی به ارایه توضیحاتی پرداخت و اظهار کرد: فکری در ذهنم بود که باتوجه به اینکه جمعیتمان پیر می‌شود، مراقبت از آنها باید چگونه باشد؟.

مدیر آسایشگاه کهریزک با بیان اینکه در حال حاضر در رابطه با طرح مراقبت در منزل هیچ مرجعی مجوز صادر نمی‌کند، گفت: قریب به اتفاق آگهی‌هایی که در خصوص مراقبت از سالمندان و حتی کودکان وجود دارد، فیک هستند و نه مجوز دارند و نه آموزش دیده اند زیرا مرجعی برای مجوز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در این پلتفرم برخلاف سایر پلتفرمهایی که خدمات اقتصادی دارند و ممکن است تا سوپروایزری انجام نشود، اما در پلتفرم مذکور سوپروایزری می‌کنیم، افزود: برای نخستین بار ما خدمات مراقبت در منزل همراه با سوپروایزری ارایه می‌دهیم و این خدمات در آینده گسترش پیدا خواهد کرد.

نجوی نژاد با اشاره به این پلتفرم یادآور شد: کار طراحی و نرم افزار و پلتفرم هم از طریق شبکه اینترنت و هم از طریق اپلیکیشن موبایل قابل دسترسی است.

نحوی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که مجلس شورای اسلامی و دولت نیز در این بخش آسایشگاه کهریزک را همراهی کنند.

مدیر آسایشگاه کهریزک همچنین با اشاره به هزینه‌های درمانی بسیار بالای سالمندان گفت: در این بخش نیاز است که بیمه‌ها نیز ورود جدی داشته باشند.

نحوی‌نژاد با بیان اینکه با اقدامات درست و به موقع می‌توان از مراجعه ۶۰ الی ۷۰ درصد از سالمندان به مراکز نگهداری جلوگیری کرد، گفت: فعلا نام این اپلیکیشن ناجی ۲۴ است.

وی معتقد است که با راه‌اندازی این اپلیکیشن از اتلاف منابع جلوگیری خواهد شد و ارائه خدمات مناسب به سالمندان ارائه خواهد شد.

مدیر آسایشگاه کهریزک در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ۱۲۰۰ نیکوکار در آسایشگاه کهریزک جهت استحمام مددجویان این آسایشگاه فعالیت دارند. همچنین در آسایشگاه مراسم‌های مختلف برگزار می‌شود.