دکتر ناهید طاهریان

مرکز سالمندان آرمان شایان در خدمت سالمندان می‌باشد

مرکز «روزانه» سالمندان آرمان شایان به صورت «پاره وقت» از صبح تا عصر، در محیطی شاد با ارائه کلاسهای آموزشی و توانبخشی در خدمت سالمندان می‌باشد.

مرکز «روزانه» سالمندان آرمان شایان به صورت «پاره وقت» از صبح تا عصر، در محیطی شاد با ارائه کلاسهای آموزشی و توانبخشی در خدمت سالمندان می‌باشد.

دکتر ناهید طاهریان پزشک و مدیر مسئول مرکز روزانه سالمندان آرمان شایان با بیان این نکته که سالمندی مساوی با پیری و بیماری نیست گفت: تجربه ما در این سالها نشان میدهد با خارج شدن سالمند از منزل و قرار گرفتن در محیط شاد، با هدف آموزش و توانبخشی و متعاقب آن، کاهش افسردگی، کارایی و عملکرد سالمند بهبود مییابد و امید به زندگی و سازگاری ایشان در منزل بهتر میگردد.

دکتر طاهریان با اشاره به برخی از کلاس های مرکز سالمندان روزانه آرمان شایان گفت : توانبخشی ذهنی وحافظه – موسیقی درمانی – شاهنامه خوانی- زبان انگلیسی -کاردرمانی- فیزیوتراپی- ماساژ درمانی _ گروه درمانی- طب سوزنی- تیپ مشاوره- نگهداری سالمند- مفاهیم قرآن- یوگا- ویزیت پزشک- خدمات پرستاری- خدمات مددکاری – بازی درمانی و….از جمله کلاس هایی می باشد که افراد بالای ۶۰ سال میتوانند از شنبه تا چهارشنبه با حضور در این مرکز استفاده نمایند.

مدیر مسئول سالمندان آرمان شایان در ادامه افزود: این مرکز جزو اولین مراکز روزانه سالمندان در سطح شهر تهران می باشد که از مهرماه سال ۹۵ با اخذ مجوز از اداره کل بهزیستی شهر تهران در محیطی بالغ بر۳۰۰ متر زیربنا و ۱۰۰۰ متر حیاط در غرب تهران شروع بکار نمود.

دکتر طاهریان با تشریح هدف مرکز گفت: هدف اصلی این مرکز حفظ و ارتقا سطح سلامت جسمی و روحی سالمندان می باشد و آنچه در این مرکز مشهود است افزایش شادمانی در سنین ۶۰ سال و بالاتر است همچنین طبق نظر کارشناسان توانبخشی افراد سالمند مستقل باید بتوانند حداقل تا ۱۰۰ سالگی : راه بروند – غذا بخورند- آدرس منزل را بدانند – قدرت انجام امور شخصی را داشته باشند و شور و شوق زندگی داشته باشند.

این مسئول با اشاره به تجربه بالای مجموعه عنوان کرد: مرکز روزانه سالمندان آرمان شایان متکی بر تجربه ۱۰ ساله مدیریت مجموعه ، در مراکز شبانه روزی و بکارگیری پرسنل دلسوز و آموزش دیده و راهنمایی اساتید طب سالمندی کلاسهای خود را برگزار می نماید.

همچنین وی با اشاره به بخشی از خدمات و برنامه های مرکز گفت: برنامه های این مرکز طبق استاندارد مراکز روزانه در کشورهایی چون انگلستان و هلند و… می باشد که به سه بخش کلی تقسیم می شود

توانبخشی آموزشی با تمرکز بر تقویت حافظه که شامل کلاسهای تقویت حافظه و پیشگیری از کهولت، موسیقی درمانی، کلاس سولفژ و آموزش تنبک، تقویت تمرکز، کنترل اضطراب با کلاسهای مدیتیشن و یوگا،آموزش مراحل مختلف پیری و بیماریهای سنین سالمندی و نحوه مقابله با آنها می باشد.

توانبخشی حرکتی و پزشکی شامل ویزیت روزانه پزشک، حضور فیزیوتراپ و کاردرمان با تجربه کار با سالمندان، استفاده از ماساژ جهت تسهیل حرکت، اقدامات تخصصی پرستاری و روانشناسی می باشد.

توانبخشی اجتماعی شامل اردوهای یک روزه داخل شهر و خارج شهری، برگزاری تولد و اعیاد و مراسم مذهبی، ورزش گروهی و سرگرمی می باشد.

منبع: روابط عمومی مرکز آرمان شایان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.