در آسایشگاه کهریزک

راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان

راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان در ساختمان یاس و نیلوفر با ظرفیت نگهداری ۴۴ سالمند به همت خیّران و حمایت‌های اعضای هیئت مدیره موسسه کهریزک، مدیریت آسایشگاه خیریه کهریزک البرز راه‌اندازی شد.

سالمندی سرنوشتی است که تمام افراد بشر از هر جنس، نژاد و فرهنگی به آن خواهند رسید دورانی که اگر از کیفیت مناسب برخوردار باشد بسیار مطلوب و لذت‌بخش است.

دوران سالمندی همانند دوران کودکی یا جوانی، یکی از مراحل زندگی است، با این تفاوت که دوران جوانی سرشار از انرژی و تلاش است، ولی دوران سالمندی، با تحلیل قوا و کاهش میزان فعالیت‌های فیزیکی همراه است.

 آسایشگاه خیریه کهریزک در راستای حفظ شأن و کرامت انسانی سالمندان، از طریق تأمین آسایش، ارتقای کیفیت زندگی و فراهم آوردن شرایط زندگی مستقل اقدامات موثری را انجام داده است.

81277141-5891546
راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان یکی دیگر از این اقدامات است که در ساختمان یاس و نیلوفر با ظرفیت نگهداری ۴۴ سالمند به همت خیّران و حمایت‌های اعضای هیئت مدیره موسسه کهریزک، مدیریت آسایشگاه خیریه کهریزک البرز راه‌اندازی شد.

از اهداف مهم این مرکز فراهم نمودن شرایط مطلوب یک زندگی خوب برای سالمندان درجهت جلوگیری از افسردگی و تقویت روحیه سالمندان، خدمات آموزشی –تفریحی-درمانی (کاردرمانی ،فیزیوتراپی) و ورزشی است.

نکته دیگری که سبب شده سالمندان از مراکز نگهداری شبانه روزی استقبال کنند، این است که آنها با توجه به نیازشان می‌توانند از خدمات آسایشگاه استفاده نمایند و اوقات فراغت خود را در کنار هم‌سالان خود بگذرانند و از امکانات این محیط کاملا آرام، بهره‌مند گردند.