کارشناس امور سالمندان

خراسان_شمالی/ ۱۵ هزار سالمند بالای ۷۰ سال در خراسان شمالی واکسینه شدند

کارشناس امور سالمندان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: تاکنون 15 هزار و 850 نفر از گروه سنی بالای 70 سال در این استان علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند.

کارشناس امور سالمندان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: تاکنون ۱۵ هزار و ۸۵۰ نفر از گروه سنی بالای ۷۰ سال در این استان علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند.

محدثه معصومی افزود: واکسیناسیون عمومی برای گروه سنی زیر ۷۰ سال هنوز آغاز نشده و براساس اعلام وزرات بهداشت در استان ما همزمان با سایر استان ها انجام می شود.
وی بیان کرد: ۴۲۲ مددجو از ۶۰۰ مددجویی که تحت پوشش مراکز بهزیستی هستند نیز واکسینه شده اند.

معصومی با بیان این که مرگ و میر ناشی از کرونا در بین سالمندان بیش از دیگر اقشار جامعه بوده است از سالمندان خواست تا حتما نام خود را در سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir برای دریافت واکسن ثبت کنند زیرا در غیر این صورت واکسیناسیون آن ها با مشکل روبرو می شود.

وی اظهار کرد: یکی از شرایط دریافت واکسن این است که بین زمان ابتلای افرادی که قبلا کرونا گرفته اند و تاریخ واکسن آن ها حتما ۶ ماه فاصله باشد.

بر اساس آخرین آمار اپلیکیشن ماسک، ۴ شهرستان خراسان شمالی شامل بجنورد، شیروان، اسفراین و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی و باقی شهرستان های استان در وضعیت زرد هستند.

استان خراسان شمالی بیش از ۸۶۰ هزار نفر جمعیت دارد. 

منبع: ایسنا
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.