آماری هولناک از زنان سالمند مجرد در ایران | ۷۰۰ هزار دختر و پسر مجرد بالای ۴۰ سال داریم

به گزارش دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور، به گزارش همشهری‌ آنلاین، بیش از ۶۰۰ هزار سالمندِ زن و مرد در کشور داریم که به سه دلیلِ طلاق، فوت همسر یا هرگز ازدواج نکردن، تنها یا مجرد زندگی می‌کنند. از این تعداد تقریبا ۸۰ هزار نفر سالمند هرگز ازدواج نکرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود این آمار در […]

به گزارش دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور،

به گزارش همشهری‌ آنلاین، بیش از ۶۰۰ هزار سالمندِ زن و مرد در کشور داریم که به سه دلیلِ طلاق، فوت همسر یا هرگز ازدواج نکردن، تنها یا مجرد زندگی می‌کنند. از این تعداد تقریبا ۸۰ هزار نفر سالمند هرگز ازدواج نکرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود این آمار در یک دهه آینده بیش از ۱۰ برابر شود! آماری که می‌طلبد مسئولان کشور از حالا به فکر باشند و برنامه‌های مدون و مشخصی برای جمعیت سالمندی کشور داشته باشند.

جمعیت‌شناسان می‌گویند در ۳ دهه آینده در جمعیت سالمندان کشور رکورد خواهیم زد. به طوری که آمار سالمندان که درحال‌حاضر ۹.۵ درصد است، تا آن زمان با احتساب دهه‌پنجاهی‌ها و دهه‌شصتی‌ها به بالای ۳۰ درصد خواهد رسید؛ یعنی تا ۳۰ سال آینده از یک جامعه ۹۲ میلیون نفری، نزدیک به ۳۰ میلیون نفر بالای ۶۰ سال خواهند بود.

از سوی دیگر، در حال‌ حاضر حدود ۷۰۰ هزار دختر و پسر مجردِ بالای ۴۰ سال در کشور داریم؛ گروهی که دوره میانسالی را سپری می‌کنند و احتمال دارد هرگز ازدواج نکنند و دچار «پدیده تجرد قطعی» شوند. یعنی جمعا حدود ۷۰۰ هزار نفر دختر و پسر میانسال داریم که باید آنها را به تعداد سالمندان مجردِ آینده اضافه کرد.

بیشتر بخوانید؛

آماری هولناک از زنان سالمند مجرد در ایران | ۷۰۰ هزار دختر و پسر مجرد بالای ۴۰ سال داریم

برای بزرگنمایی بیشتر روی تصویر کلیک کنید