کارشناس تغذیه

توصیه‌های تغذیه‌ای ویژه سالمندان روزه‌دار برای پیشگیری از کووید- ۱۹

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه سالمندان دارای بیماری‌های زمینه‌ای بیش از دیگران در معرض ابتلای به بیماری کووید – 19 هستند، بر لزوم رعایت نکات تغذیه‌ای توصیه شده برای این قشر، تاکید کرد.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه سالمندان دارای بیماری‌های زمینه‌ای بیش از دیگران در معرض ابتلای به بیماری کووید – ۱۹ هستند، بر لزوم رعایت نکات تغذیه‌ای توصیه شده برای این قشر، تاکید کرد.

سیده معصومه تقی‌زاده اظهار کرد: قدرت سیستم ایمنی و مقاومت در برابر بیماری‌ها با افزایش سن و سالمندی کاهش می‌یابد بنابراین سالمندان اگر روزه می‌گیرند باید بیش از پیش مراقب سلامت خود باشند.
وی افزود: به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ لازم است سالمندان سالم برای روزه گرفتن علاوه بر رعایت برخی موارد با پزشک مشورت کنند؛ کم‌آبی و کاهش قند خون ممکن است موجب سرگیجه، از حال رفتن و سقوط شود که برای سالمندان خطرآفرین است.
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد: علاوه بر آن نیز کم‌آبی بدن و خشکی دهان و گلو زمینه را برای ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ فراهم می‌کند بنابراین باید به توصیه‌های مربوط به پیشگیری از افت قند خون و کاهش مایعات بدن بیشتر توجه شود.
تقی‌زاده گفت: سالمندان عموما از مشکلات دهان و دندان رنج می‌برند لذا مصرف میوه رنده شده، لبنیات خصوصا شیر کم‌چرب، استفاده از انواع سوپ‌ها و آش‌ها در افطار و سحر و نوشیدن آب و چای کمرنگ در فاصله افطار تا سحر برای آن‌ها مفید و مورد تاکید است و می‌تواند تعادل آب و مواد معدنی را نیز برقرار کند.
وی افزود: سالمندان دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند فشارخون بالا، بیماری قلبی – عروقی، سرطان‌ها و دیابت بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری کووید – ۱۹ هستند بنابراین توصیه می‌شود حتما به پزشک مراجعه کرده و به توصیه‌های پزشک عمل کنند.
منبع: ایسنا