مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران

۶۶ درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی سالمند هستند

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: از جمعیت یک میلیون و 800 هزار نفری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی بیش از 66درصد بالای 60 سال سن دارند و تحت پوشش حمایت‌های بلند و کوتاه‌مدت این سازمان هستند.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی بیش از ۶۶درصد بالای ۶۰ سال سن دارند و تحت پوشش حمایت‌های بلند و کوتاه‌مدت این سازمان هستند.

حیدری در بازدید از آسایشگاه خانه سالمندان ایران‌مهر اظهارکرد: سالمندان ستون جامعه بشری هستند و ذخایر فکری و معنوی دارند و تکریم آن‌ها در هر جامعه‌ای امری اجتناب‌ناپذیر است.
حیدری دانش و تجربه سالمندان را یک سرمایه اجتماعی بزرگ توصیف کرد و گفت: سالمندی بیماری نیست بلکه مرحله‌ای از چرخه زندگی است که متوقف نمی‌شود.
وی تاکید کرد: دوران سالمندی انباشته شدن دانش، تخصص و تجربه است و سالمندان می‌توانند با بهره‌گیری از دانش روز، این سرمایه اجتماعی را به نسل‎های بعدی انتقال دهند.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به بیماری‌های رایج دوران سالمندی گفت: در این دوران سلامتی، توانمندی‌های جسمی و روانی افراد کاهش می‌یابد و بیماری‌های گوناگون نیز روان آنان را تهدید می‌کند. داشتن وضعیت جسمی، روانی، اجتماعی، خانوادگی، درآمد و باورهای مذهبی نقش مهمی در ارتقای سلامتی آنان دارد.
حیدری سلامتی سالمندان را یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی در جوامع دانست و اظهارکرد: با توجه به افزایش سن امید به زندگی در ایران طی دو دهه آینده یک‌پنجم جامعه ایران را سالمندان تشکیل می‌دهند. ازاین‌رو در مقابله با چالش‌های سالمندی نیازمند سیاستگذاری و برنامه‌ریزی‌های دقیق و آینده‌نگر از سوی همه متولیان هستیم.
وی با اشاره به تغییر سبک زندگی در سطح جامعه گفت: امروز سبک زندگی در اقشار مختلف جامعه از جمله سالمندان تغییر کرده است و سالمندان نسبت به گذشته نیازمند تکریم و حضور در فعالیت‌های ثمربخش اجتماعی و نشاط‌آور هستند.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ یکی از دغدغه‌های مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و صاحبنظران در سازمان را توجه به افزایش روحیه نشاط در میان بازنشستگان و مستمری‌بگیران دانست و اظهارکرد: حمایت‌های بیمه‌ای مناسب سالمندان و بیمه تکمیلی، توجه به مراکز درمانی، برگزاری اردوهای سیاحتی، زیارتی و اعزام بازنشستگان و مستمری‌بگیران به سفر مشهد مقدس و شیراز در اجرای طرح کرامت رضوی، تجلیل از بازنشستگان نمونه در سطح کشور، برگزاری المپیادهای فرهنگی، ورزشی بازنشستگان و سالمندان و مسابقات ورزشی و پیاده‌روی طرح نسیم سلامت از جمله فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر قنادان – مسئول خانه سالمندان ایران‌مهر- با اشاره به شیوه زندگی سالمندان و مشکلات آنان گفت: اواخر زندگی برخی از سالمندان با تجربه‌های ناخوشایند سپری می‌شود، بنابراین بعضی از این افراد به انزوا می‌روند و از مشارکت‌های اجتماعی دور می‌شوند.

 

منبع: تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.