مدیرکل کمیته امداد گیلان

گیلان / سالمندان گیلانی سبد کالای حمایتی دریافت می‌کنند

عباس اهرابی تهیه سبد کالا برای سالمندان را از جمله برنامه‌های حمایتی کمیته امداد استان گیلان برشمرد و اظهار داشت: در حال حاضر هر سالمند گیلانی تحت پوشش به طور متوسط معادل ۳۰۰ هزار تومان سبد کالا شامل انواع مواد غذایی را از کمیته امداد استان دریافت می‌کند.

عباس اهرابی تهیه سبد کالا برای سالمندان را از جمله برنامه‌های حمایتی کمیته امداد استان گیلان برشمرد و اظهار داشت: در حال حاضر هر سالمند گیلانی تحت پوشش به طور متوسط معادل ۳۰۰ هزار تومان سبد کالا شامل انواع مواد غذایی را از کمیته امداد استان دریافت می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با تأکید بر اینکه سالمندان ۷۱ درصد از جامعه مددجویی این استان را شامل می‌شوند عنوان کرد: هم‌اکنون حدود ۱۱۶ هزار خانوار در گیلان تحت حمایت این نهاد هستند و بهبود شرایط زندگی و افزایش طول عمر و امید به زندگی یکی از اهداف مهم آن در ارائه خدمت به مددجویان به‌ویژه سالمندان است.

اهرابی تعداد خانوارهای سالمند تحت حمایت کمیته امداد گیلان را ۸۳ هزار و ۵۶ خانوار دانست و گفت: طبق آمارهای موجود ۸۰۹ سالمند زمین‌گیر تحت حمایت کمیته امداد گیلان قرار دارند و به این وسیله از خدماتی شامل تجهیزات توان‌بخشی شامل تخت، ویلچر، عصا، تشک مواج، سمعک و پانسمان‌های نوین بهره‌مند می‌شوند.

۷۰۰ واحد مسکونی توسط کمیته امداد در مناطق سیل‌زده خوزستان ساخته شدسامانه الکترونیکی ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد کردستان راه‌اندازی شد۲۱۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد لرستان نیاز به احداث و بازسازی دارد

وی پرداخت کمک هزینه نگهداری در منزل برای سالمندان زمین‌گیر توسط کمیته امداد گیلان را از دیگر اقدامات این نهاد اعلام کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون از مجموع سالمندان زمین‌گیر موجود در استان گیلان توسط این نهاد به ۵۸۴ نفر از محل منابع درمانی مبلغ ۳۸ میلیون تومان کمک ‌هزینه نگهداری در منزل پرداخت می‌شود. 

مدیرکل کمیته امداد گیلان در تشریح میزان زکاتی که مردم و نیکوکاران این استان در چهار ماهه نخست امسال پرداخت کرده‌اند نیز تصریح کرد: گیلانی‌ها در چهارماهه نخست امسال ۹ میلیارد و ۳۱۰ میلیون و ۲۴۱ هزار تومان زکات پرداخت کرده‌اند که هفت میلیارد و ۸۱۹ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان آن مربوط به زکات فطره بوده است.

اهرابی با اشاره به اینکه از مبلغ کل زکات استان معادل یک میلیارد و ۴۹۱ میلیون و ۵۵ هزار تومان آن زکات مستحبی و مابقی هم کفارات بوده است عنوان کرد: زکات جمع‌آوری‌شده در هر روستا توسط شورای زکات همان روستا جمع‌آوری شده و در هر منطقه صرف حل مشکلات نیازمندان همان محل و روستا می‌شود.

وی ضمن قدردانی از مشارکت و همراهی مردم نوع ‌دوست و نیکوکار استان گیلان برای پرداخت زکات خاطرنشان کرد: پرداخت زکات علاوه بر کمک به حل مشکلات نیازمندان واقعی جامعه، موجب ترویج و احیاء حس نوع ‌دوستی و مردم خواهی در اجتماع می‌شود که از این حیث مردم گیلان همواره سرآمد بوده و هستند.

منبع: تسنیم