روش ثبت نام اینترنتی کارت منزلت

سایت ثبت نام و صدور کارت منزلت شهروندی در راستای تکریم سالمندان شهر تهران و بهره مندی آنها از خدمات فرهنگی هنری مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همچنین برخی از خدمات شهرداری تهران، دوم خردادماه ۹۵ رونمایی شد.

این سایت در جهت رفاه حال سالمندان تهرانی بالای ۶۵ سال و به منظور حذف رفت و آمدهای شهری و سهولت ثبت نام سالمندان طراحی شده است.

برای ثبت نام کارت منزلت در سایت سازمان بازنشستگی به آدرس www.cspf.ir یا  ثبت نام کارت منزلت  به مدارک زیر احتیاج است.

۱٫              شماره ملّی تمام افراد تحت تکفل و فرد بازنشسته

۲٫              شماره دفتر کل

۳٫              آدرس منزل و کدپستی

۴٫              سری و سریال و شماره و محل صدور شناسنامه افراد تحت تکفل

۵٫              عکس ۴×۳ رنگی زمینه روشن (اسکن شود و حاشیه های زائد گرفته شود)

برای ورود شماره دفتر کل و کد ملی شخص بازنشسته را وارد کرده دکمه ورود را بزنید (اگر قبلاً اطلاعات شما وارد سایت شده باشد دکمه ویرایش نشان داده می شود آن را بزنید در غیر این صورت ورود را بزنید و وارد ورود اطلاعات شوید

ثبت نام ۳ مرحله دارد:

۱٫              اطلاعات فردی شخص بازنشسته

۲٫              عکس اسکن شده را قرار دادن (عکس که رویت شد به مرحله بعد بروید)

۳٫              اطلاعات افراد تحت تکفل (برای ثبت  اطلاعات فرد تحت تکفل ابتدا ۱ نفر را ثبت کرده دکمه ثبت فرد تحت تکفل را بزنید وقتی پایین این کادر مشخصات مشاهده شد افراد بعدی را به همین صورت ثبت کنید بعد از اتمام افراد تحت تکفل دکمه رفتن به مرحله بعد را بزنید اگر در این مراحل مشخصات فردی را ثبت کردید و مشخصاتش اشتباه بود دکمه ویرایش کنار اسم را بزنید ، آن را ویرایش کرده ثبت کنید و دکمه رفتن به مرحله بعد را بزنید)

*کسانی که افراد تحت تکفل ندارند از همان ابتدا دکمه رفتن به مرحله بعد را بزنند

سایت از شما تاییدیه نهایی می خواهد اگر اطلاعات درست بود تایید کنید در غیر این صورت برگردید و اصلاح کنید و سپس تاییدیه بدهید دوباره از شما تاییدیه می خواهد و در پایان چاپ فرم را زده برگه را پرینت بگیرید بهتر است اگر چاپگر ندارید به کافی نت مراجعه کرده آنجا ثبت نام کنید

برگه پرینت گرفته شده را همراه با مدارک زیر به کارگزینی اداره آموزش و پرورش ببرید آن را مهر زده و نزد خود نگه داشته باشید

۱-             فتو فیش حقوقی

۲-             ۱قطعه عکس ۴× ۳ (همان عکس اسکن شده)

۳-             فتو شناسنامه و کارت ملی شخص و افراد تحت تکفل

۴-             برگه پرینت گرفته شده از سایت

سایت ثبت نام و صدور کارت منزلت شهروندی در راستای تکریم سالمندان شهر تهران و بهره مندی آنها از خدمات فرهنگی هنری مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همچنین برخی از خدمات شهرداری تهران، دوم خردادماه ۹۵ رونمایی شد.

این سایت در جهت رفاه حال سالمندان تهرانی بالای ۶۵ سال و به منظور حذف رفت و آمدهای شهری و سهولت ثبت نام سالمندان طراحی شده است. پیشتر سالمندان تهرانی برای ثبت نام و صدور کارت منزلت به صورت حضوری به فرهنگسرای امید مراجعه می کردند ولی با پیگیری های به عمل آمده و به همت معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سایت ثبت نام و صدور کارت منزلت شهروندی طراحی شد.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام به وبگاه   manzelat.farhangihonari.ir مراجعه کنند و ضمن اطلاع از شرایط ثبت نام اقدام به نام نویسی کرده و پیگیر روند صدور و دریافت کارت خود باشند، شماره تماس ۳۳۳۰۳۸۴۴ نیز جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه است.

شایان ذکر است ارسال کارت منزلت از دو طریق مراجعه حضوری و یا ارسال پستی انجام می شود که سالمندان می توانند یکی از این دو روش را انتخاب نمایند.

از مزایای کارت منزلت استفاده از امکانات و خدمات فرهنگی، هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فرهنگسراها، کتابخانه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی شهرداری تهران به صورت رایگان است.