بهترین برنامه غذایی برای آلزایمری‌ها

یک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به نقش تغذیه مبتلایان به آلزایمر می گوید: استفاده از ویتامین های D,B,C موثر است البته روی ویتامین E زیاد تاکید نشده است. به گزارش خبرگزاری آریا،دکتر سید مسعود نبوی با بیان این که ویتامین دی یک فاکتور ضد التهابی است که روی آن بسیار تاکید می شود، […]

یک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به نقش تغذیه مبتلایان به آلزایمر می گوید: استفاده از ویتامین های D,B,C موثر است البته روی ویتامین E زیاد تاکید نشده است.

به گزارش خبرگزاری آریا،دکتر سید مسعود نبوی با بیان این که ویتامین دی یک فاکتور ضد التهابی است که روی آن بسیار تاکید می شود، می گوید: استفاده از رژیم مدیترانه ای که همراه با سبزیجات و حبوبات است و همچنین ماهی و امگا سه در این بیماران تاکید می شود.

وی همچنین توضیح می دهد: در این بیماران روغن های ترانس نباید در دسترس باشند. بهترین چربی ها چربی های غیر اشباع و در کنار آن حبوبات، اسفناج، میوه جات، آنتی اکسیدان، خشکبار و سویا است.

69664

به گفته دکتر نبوی از آب معدنی نباید استفاده کرد همچنین باید از مولتی ویتامین هایی که مواد معدنی کمتری دارند، استفاده شود. یعنی ویتامین هایی که کمتر حاوی روی، سلنیوم، آهن، مس و کلسیم هستند.

این متخصص مغز و اعصاب خاطرنشان می کند: متفورمین یک داروی در بیماران مبتلا به دیابت است. ثابت شده سرعت پیشرفت شناخت در بیماران دیابتی که از قرص و انسولین با هم استفاده می کنند، بالاتر است. پس انسولین و متفورمین با هم روی آلزایمر بهتر اثر می کنند.

وی در پایان خاطرنشان می کند: هنوز در مورد تاثیر آلومینیوم بحث است. چون تحقیقات نشان داده اند در مناطقی که آب آشامیدنی همراه به آلومینیوم است، شانس ابتلا به آلزایمر بیشتر وجود دارد.