صفحه نخست » مراقب و پرستار سالمند در منزل

برای پرستار سالمند در منزل باید بدانید که سالمندی یک بیماری نیست، بلکه مرحله ای از زندگی است که هر فرد با تجربه آن می تواند به سرمایه اجتماعی با کوله بار تجربه تبدیل گردد. بنابراین، به منظور مراقبت عملی از این سرمایه های اجتماعی و پیشگیری از بروز و شدت علائم و عوارض ناشی از سالمندی که می تواند برای هر فرد و خانواده ای ضرورت پیدا کند، ما پرستار سالمند در منزل را به شما پیشنهاد می دهیم. با توجه به رشد جمعیت سالمندی در ایران نیازهای اجتماعی، رفاهی و مراقبتی سالمندان روز به روز در حال افزایش می باشد و یکی از این نیازها مراقبت از سالمندان است که باید به نحو شایسته ای انجام گردد.

خدمات مراقبت از سالمند در منزل شما بصورت :

ضمن کاهش دغدغه خانواده ها، به امکان بهره مندی از تجارب این عزیزان در جامعه یاری رساند.

خدمات مورد نیاز سالمندان در منزل توسط پرستار سالمند

خدمات عمومی پرستار سالمند

هر سالمند نیاز های مراقبتی خاص خود دارد. خدمات و مراقبت های مورد نیاز سالمندان که پرستار یا مراقب سالمند باید انجام دهد متناسب با شرایط سالمند و درخواست ایشان می باشد. باید به این نکته توجه داشت که علاوه بر نیاز های اولیه و خدمات مربوط به بیماری، سالمندان به نیاز های روان شناسی نیز نیاز دارند.

 

پرستار سالمند در منزل | مرکز پارسیان مهرپرور

خدمات ویژه سالمندان

سالمندانی که در این سن با بیماری درگیر هستند با نیاز های خاص و ویژه ای مواجه هستند. برطرف سازی این نیاز ها برای برخی افراد با توجه به مشغله های سنگین روزمره ای که دارند دشوار می شود. پیشنهاد ما به شما، پرستار سالمند است که می تواند شما را در امر پرستاری در منزل کمک کند. وظایفی که پرستاران در این بخش به دنبال آن ها هستند عبارتند از :

پرستار برای سالمند | مرکز خدمات پرستاری مهرپرور

چرا باید برای سالمندان خود، مراقب و یا پرستار سالمند استخدام کنیم؟

نکاتی که شما باید در مورد بیماری های شایع سالمندان بدانید!

  1. سالمندی دوره ای پر خطر و حساس در زندگی هر فرد است که خانواده سالمند و پرستار یا مراقب سالمند با داشتن آگاهی درباره آن و بیماریهای شایع در آن دوران، با آمادگی کافی و لازم می توان با آن مواجه شد.
  2. از بیماریهای شایع در سالمندان، آرتروز ( یا همان ساییدگی مفاصل) می باشد. حضور پرستار سالمند در کنار سالمندان مبتلا به آرتروز، جهت کمک ایشان در تحرک، رژیم غذایی مناسب شامل لبنیات، گوشت، میوه و سبزیجات و مصرف درست و به موقع داروها در کنترل بیماری و جلوگیری از شدت یافتن آرتروز بسیار مفید و ضروری است.
  3. دیگر بیماری شایع در سالمندان، آلزایمر و یا زوال عقل می باشد که با افزایش سن، خطر ابتلا به این بیماری بالا میرود. حضور پرستار یا مراقب سالمند در کنار سالمند مبتلا به آلزایمر ضروری می باشد، چون در هر لحظه از شبانه روز امکان خروج نابهنگام از منزل، فراموش کردن آدرس منزل، فراموشی شماره تماس فرزندان، عدم مصرف به موقع داروها و … وجود دارد که می تواند خسارتهای جبران ناپذیری را به سالمندان و خانواده ایشان وارد نماید.
  4. سومین بیماری شایع در سالمندان پوکی استخوان است . استخدام پرستار یا مراقب سالمند برای سالمندان مبتلا به پوکی استخوان از ضروری ترین خدمات مورد نیاز این جامعه می باشد، همراه بودن پرستار یا مراقب سالمند در تمامی لحظه ها، تغذیه مناسب، انجام ورزشهای تجویز شده توسط پزشک و یا فیزیوتراپیست معالج و مصرف به موقع داروها از الزامات مورد نیاز این جامعه می باشد.