فرماندار رشت

گیلان / سالمندان نیازمند نگاه ویژه / فضای رفاهی این قشر فراهم شود

فتح اللهی با بیان اینکه سالمندان نیازمند نگاه ویژه دولت و مسئولان هستند گفت: فضای رفاهی این قشر مورد توجه قرار گیرد.

فتح اللهی با بیان اینکه سالمندان نیازمند نگاه ویژه دولت و مسئولان هستند گفت: فضای رفاهی این قشر مورد توجه قرار گیرد.

«علی فتح‌اللهی» در شورای ساماندهی سالمندان شهرستان رشت اظهار کرد: سالمندان امروز جوانان توانمند و پویای دیروز بودند.‌

فرماندار رشت با بیان اینکه احترام قشر سالمند بر همگان واجب و امری ضروری است گفت: سالمندان امروز در هر خانه ای برکت بوده و تکیه های برای فرزندان محسوب می شوند.

فتح اللهی با اشاره به اینکه در آیات و روایات احترام به بزرگ ترها و پدر و مادر بارها تاکید شده است اذعان کرد: وجود سالمندان در جامعه بسیار مهم بوده و دارای تجربه های ارزشمند هستند که بایستی همه جوان ها از آن بهره بگیرند، هیچ چیزی نمی تواند جایگزین پدر و مادر در خانه باشد.

نماینده عالی دولت در مرکز گیلان به ایجاد فضای رفاهی سالمندان در رشت اشاره و تصریح کرد: سالمندان در گذشته فعالیت های اجتماعی گسترده ای داشته اند و اکنون برای رفع نیازهایشان به کمک نیاز دارند.

وی با تاکید بر اینکه سلامت جسمی و روحی سالمندان مورد توجه قرار گیرد ادامه داد: ایجاد امکانات رفاهی، تفریحی و سلامت از جمله مواردی است که در کنار اجرای برنامه ها و امکانات عمومی به قشر سالمندان باید به صورت ویژه بدان توجه شود.

فتح اللهی خاطر نشان کرد: با نگاه ویژه و با همکاری همه دستگاه های اجرایی و همچنین با برنامه ریزی مدون می توان زمینه رفاه این قشر باتجربه را فراهم کرد.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه علاوه بر ایجاد فضای رفاهی، سالمندان نیازمند نگاه محبت آمیز هستند افزود: بخش عمده جامعه ما بالای ۵۰ سال قرار دارند که در این راستا بایستی ردیف بودجه ای تعریف شود تا امکانات لازم برای این قشر فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه هر یک از دستگاه های عضو شورای ساماندهی سالمندان رشت در این راستا اگر نقش آفرینی داشته و کمک کنند، بسیاری از مشکلات و دغدغه های این حوزه مرتفع خواهد شد خاطرنشان ساخت: از ظرفیت خیرین نیز برای ایجاد امکانات رفاهی سالمندان استفاده شود.

منبع: خبرگزاری شبستان از رشت،
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.