رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان

سمنان / روند پرشتاب واکسیناسیون سالمندان در سمنان

واکسیناسیون عمومی با شیوع ویروس کرونا در همان روزهای نخستین به دغدغه‌ای مهم و اساسی برای کارشناسان حوزه ویروس‌شناسی و اپیدمیولوژی تبدیل شد.

واکسیناسیون عمومی با شیوع ویروس کرونا در همان روزهای نخستین به دغدغه‌ای مهم و اساسی برای کارشناسان حوزه ویروس‌شناسی و اپیدمیولوژی تبدیل شد.

کشف واکسن و واکسیناسیون عمومی موضوعی بود که از همان نخستین روزهای شیوع کرونا فکر دانشمندان را در اقصی نقاط جهان به خود مشغول کرد.

در ایران نیز مسئله واکسیناسیون عمومی به یکی از اولویت‌های مهم و اصلی مسئولان وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا تبدیل شده است و تلاش‌ها در این راستا با جدیت در استان‌های مختلف کشور دنبال می‌شود.

بهمن‌ماه ۱۳۹۹ نخستین محموله واکسن کرونا به کشور وارد شد و امید مردم ایران را برای پایان یافتن کابوس وحشتناک کرونا زنده کرد و از همان زمان فرایند واکسیناسیون گروه‌های پرخطر علیه این ویروس منحوس ادامه یافته است.

جامعه هدف واکسیناسیون کرونا در سمنان هم مانند دیگر استان‌های کشور بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا به ترتیب در حال انجام است.

استان سمنان نخستین استان کشور بود که پیش از اعلام رسمی آن از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فرایند فاز دوم واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ را با واکسیناسیون به افراد با سن بیش از ۸۰ سال انجام داده است و این روند در گام‌های بعدی واکسیناسیون جامعه هدف در فاز دوم نیز در استان سمنان ادامه یافت.

تزریق واکسن جمعیت سالمندی استان سمنان؛ در حال انجام

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: واجدان شرایط واکسیناسیون در شهرستان‌های سمنان، دامغان، گرمسار، سرخه، آرادان و مهدی‌شهر برای تزریق واکسن پس از دریافت پیامک از سوی وزارت بهداشت باید به مراکز تجمیعی که در شهرستان‌های سمنان، گرمسار، دامغان و مهدی‌شهر ایجاد شده مراجعه کنند.

وی سالمندی جمعیت استان سمنان را یکی از دلایل آمار فعلی مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد و افزود: روند واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان علیه بیماری کرونا به‌خوبی در حال انجام است.

واکسیناسیون کرونا بر اساس سند ملی انجام می‌شود

رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون جامعه هدف علیه بیماری کرونا در شرق استان سمنان گفت: روند تزریق واکسیناسیون در جمعیت زیر پوشش این دانشگاه ادامه دارد و تاکنون از ۱۹ هزار و ۵۰۰ دز واکسن دریافت شده، ۱۳ هزار و ۴۰۰ دز واکسن تزریق شده است.

وی با بیان اینکه فرایند واکسیناسیون کرونا در فاز دوم با سرعت بسیار مناسبی در شرق استان سمنان در حال انجام است؛ افزود: تمامی سهمیه واکسن به جامعه هدف در مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شرق استان سمنان تاکنون تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود عنوان کرد: واکسیناسیون کرونا بر اساس سند ملی واکسیناسیون انجام می‌شود و بر این اساس روند تزریق واکسن سالمندان از ۸۰، ۷۵ و اکنون ۷۰ ساله‌ها در این منطقه از استان سمنان در حال انجام است.

چمن گفت: ۷ هزار نفر از سالمندان بالای ۷۰ سال در شاهرود و میامی واکسینه شدند.

وی در مورد آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در شرق استان سمنان بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته ۲۸ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شدند و در حال حاضر ۸۸ بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستند.

منبع: دانشگاه علوم پزشکی سمنان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.