مدیر شبکه بهداشت شهر قدس

تهران / واکسیناسیون سالمندان شهرقدس در طرح «شهید سلیمانی»

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس بابیان اینکه در تعطیلات نوروزی و اجرای طرح سردار شهید سلیمانی واکسیناسیون کاوید ۱۹ از خانه سالمندان انجام شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس بابیان اینکه در تعطیلات نوروزی و اجرای طرح سردار شهید سلیمانی واکسیناسیون کاوید ۱۹ از خانه سالمندان انجام شد

حسین میرشریفی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس اظهار کرد: در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در ایام نوروز، کارشناسان با اجرای گشت‌های نظارتی در قالب برنامه سلامت نوروزی و کنترل وضعیت رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کووید ۱۹ بازدیدهای نظارتی مختلفی انجام دادند که می‌توان به جایگاه‌های عرضه سوخت و داروخانه‌های سطح شهر و پایانه مسافربری اشاره کرد.

وی گفت: طی این بازدیدها میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرکت‌های مسافربری ۸۵ درصد و در جایگاه عرضه سوخت ۷۰ درصد گزارش شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس با اشاره به اینکه در پنجمین روز تعطیلات نوروز بیش از ۱۵۵ بازدید انجام شد، ادامه داد: نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، پایانه‌های مسافربرهای، جایگاه‌های عرضه سوخت، نمونه برداری میکروبی آب و کلرسنجی، نظارت بر نحوه دفن اجساد فوتی ناشی از کرونا و صدور ٢٢ مورد اخطاریه بهداشتی تنها بخشی از اقدامات کارشناسان بهداشت محیط این شبکه طی یک روز بوده است.

میرشریفی بااشاره به انجام نظارت بر درمانگاه‌های عمومی و دندانپزشکی و حدود ٣٠ کارگاه از جمله کشاورزی، پمپ بنزین، بانک‌ها و پلیس +۱۰، خاطر نشان کرد: کنترل حضور مسؤول فنی، بررسی موجودی شیرخشک رژیمی و انسولین، فاکتور اقلام و تجهیزات حفاظت فردی از جمله موارد مورد توجه در بازدید از داروخانه‌ها بود.

وی انجام نمونه‌گیری کووید ۱۹ از درب منزل بیمار و واکسیناسیون کووید ۱۹ از خانه سالمندان توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان را بخشی دیگر در اجرای طرح سردار شهید سلیمانی نام برد و افزود: بازرسی کارشناسان واحد نظارت بر موادغذایی شبکه بهداشت و درمان از کارخانه‌های لبنی و واحدهای تولید خامه قنادی و بررسی نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام تعطیلات نوروز انجام گرفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس عنوان کرد: آموزش در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا و اهداء ۶۰۰ ماسک بهداشتی و پمفلت آموزشی به حدود ۳۰ کارگر ساختمانی اتباع بخشی دیگر از خدمات بهداشتی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس در این طرح بود.

میرشریفی تصریح کرد: بازدید از ۳۶۷۱ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، صدور ۴۹۱ اخطاریه بهداشتی و پلمب و تعطیلی ۱۵ مرکز و اماکن مختلف در تعطیلات نوروزی انجام شد.

منبع: خبرگزاری فارس
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.