مدیرکل بهزیستی استان قزوین

قزوین / بیش از هزار سالمند و مددجوی قزوینی علیه کرونا واکسینه می‌شوند

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: اکنون بیش از هزار سالمند و مددجو در مراکز مختلف استان قزوین نگهداری می‌شوند و با اولویت‌بندی که وزارت بهداشت و درمان پیش بینی کرده نیز افراد در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: اکنون بیش از هزار سالمند و مددجو در مراکز مختلف استان قزوین نگهداری می‌شوند و با اولویت‌بندی که وزارت بهداشت و درمان پیش بینی کرده نیز افراد در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته‌اند.

برنامه فاز اول واکسیناسیون کرونا جهت سالمندان مراکز تحت نظارت بهزیستی در مرکز سالمندان فاطمه زهرا(س) قزوین انجام شد.
علیرضا وارثی در حاشیه این برنامه اظهار کرد: امیدواریم تا پایان دوره بیش از هزار نفر سالمند و مددجوی مقیم در مراکز نگهداری مختلف استان قزوین از قبیل دولتی و خصوصی را طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت واکسینه کنیم و تمام جامعه هدف را پوشش دهیم.
وی افزود: اکنون بیش از هزار سالمند و مددجو در مراکز مختلف حوزه توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی در استان قزوین نگهداری می‌شوند و با اولویت‌بندی که وزارت بهداشت و درمان پیش بینی کرده نیز افراد در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته‌اند و در هفته‌های آینده هم گروه‌های دیگر مورد توجه قرار خواهند گرفت به طوری که کارمندان در اولویت‌های بعدی قرار دارند.


مدیرکل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: سالمندان با توجه به سن بالا و بیماری‌های زمینه‌ای که دارند نیز مورد توجه قرار می‌گیرند و واکسینه هم به صورت رایگان انجام می‌شود؛ لذا از مراکزی که تحت نظارت ما هستند فعلا مراکز سالمندان جهت واکسیناسیون در اولویت قرار گرفته‌اند.
وی یادآور شد: در استان قزوین حدود هشت مرکز سالمندان داریم که با کسب رضایت کتبی از خانواده‌ها یا خود فرد سالمند که سرپرست است واکسیناسیون انجام می‌شود و برای افراد بی‌سرپرست یا مجهول‌الهویه هم با رضایت مدیرکل صورت می‌گیرد.
وارثی تصریح کرد: مرکز سالمندان فاطمه زهرا(س) اولین مرکزی است که واکسیناسیون در آن شروع شده که طی روزهای آتی برنامه‌ریزی شده که همه سالمندان مقیم در مراکز و همه پرسنلی که به آن‌ها خدمات می‌دهند نیز تا پایان سال واکسینه شوند.
این مقام مسئول ابراز کرد: در مرحله اول ۲۱۸ نفر از سالمندان و ۱۰۸ نفر از کارمندان واکسینه می‌شوند و مراقبت‌های ویژه ما همچنان ادامه دارد و براساس پروتکل‌ها خواهد بود به طوری که باتوجه به سال نو صرفا خانواده این افراد می‌توانند با رعایت ضوابط بهداشتی برای ملاقات حضور یابند و سایر مردم تا اطلاع ثانوی اجازه حضور ندارند.
معاون بهداشتی علوم پزشکی قزوین نیز در ادامه اظهار کرد: امیدواریم که تا پایان هفته اول فروردین ماه کلیه سالمندان مراکز نگهداری در استان قزوین واکسینه کرونا شوند و تا پایان اردیبهشت ماه تمام سالمندان پرخطر در استان را واکسینه کنیم.
جلال رحمانی در پایان تاکید کرد: با این اقدامات امیدواریم بتوانیم از زنجیره انتقال این بیماری جلوگیری کنیم و شاهد باشیم که بیماری از سطح کشور ما ریشه کن شده و در مراحل بعدی کارمندان بهزیستی به عنوان جامعه هدف هستند.
انتهای پیام/
منبع: بهزیستی استان قزوین
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.