نمایندگان دستگاههای عضو

کرمان / اولین جلسه کار گروه محیط دوستدار سالمند برگزار شد

با حضور مسئولین و نمایندگان دستگاههای عضو شورای سالمندان استان اولین نشست کارگروه محیط دوستدار سالمند برگزار شد.

با حضور مسئولین و نمایندگان دستگاههای عضو شورای سالمندان استان اولین نشست کارگروه محیط دوستدار سالمندکرمان برگزار شد.

در ابتدای این نشست عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی با تقدیر از همکاریهای ارزشمند دستگاههای اجرائی در مناسب سازی محیط و توجه به حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت و قشر سالمند طی سخنانی به اهمیت لزوم توجه به مقوله اشاره نموده و گفت : مبنای تشکیل این کارگروه توجه به اهداف سند ملی سالمندان و راهبرد ایجاد محیط توانمند ساز سالمندان در قالب برنامه های توانمند سازی سالمندان می باشد

وی افزود: طراحی و راه اندازی سامانه «توان به» یکی از اقدامات ارزشمندی است که در راستای خدمت به جامعه هدف و بالاخص سالمندان را اندازی شده است بطوریکه در فضای این سامانه عمده مطالب مورد نیاز سالمندان در قالب فیلمهای آموزشی در دسترس این قشر قرار گرفته است.

صادق زاده با بیان اینکه روند سالمندی در کشور رو به رشد است اظهار داشت : متاسفانه احساس میشود این پدیده اجتماعی در کشور آنطور که باید جدی گرفته نشده است ،اگرچه سازمان بهزیستی و بالتبع آن بهزیستی استان کرمان برنامه ریزی های وسیعی را دراین راستا انجام داده ودرحال اجرای آنها می باشد.

در ادامه این نشست زیوری معاون فنی معاونت عمرانی استانداری در سخنانی با تاکید بر اهمیت توجه به فرهنگ سازی و گسترش اهتمام عمومی جامعه به مقوله مناسب سازی و توجه به حقوق شهروندی همه اقشاراظهار داشت: اهداف این طرح بسیار جامع و کامل می باشد به طوری که تمامی نیازهای سالمندان را می تواند پوشش دهد.

وی افزود: در نظر داریم با انتخاب یک منطقه ازمحلات بافت قدیم بعنوان پایلوت محیط دوستدار سالمند ، مناسب سازی های لازم در آن صورت پذیرفته و در مراحل بعد،مناطق دیگر شهر مناسب سازی خواهند شد.

زیوری با تقدیر از توجه و پیگیری های بهزیستی ، این اداره کل را به عنوان دبیراین کارگروه پیشنهاد داد که به تصویب اعضای حاضر رسید.

در ادامه نشست اهداف هشت گانه و برنامه های مورد توجه در این طرح توسط مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
شایان ذکر است در این نشست اهداف و برنامه های مورد انتظار محیط دوستدار سالمند و الویت بندی برنامه ها و طرحها با پیشنهاد اعضاء جلسه در قالب دو دستور کار بررسی گردید.

منبع: بهزیستی استان کرمان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.