بهزیستی استان کرمان

کرمان / جوابیه بهزیستی کرمان به مطلب منتشر شده درمورد سرای سالمندان محمد مرسل(ص)

روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان در پی مطلب منتشر شده درمورد سرای سالمندان محمد مرسل(صلی الله علیه و آله) جوابیه ای منتشر کرد.

روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان در پی مطلب منتشر شده درمورد سرای سالمندان محمد مرسل(صلی الله علیه و آله) جوابیه ای منتشر کرد.

بهزیستی استان کرمان، در این جوابیه آمده است: در پی انتشار مطلبی در فضای مجازی مبنی بر وضعیت غیرقابل قبول سالمندان در یکی از مراکز تحت نظارت بهزیستی، به منظور تنویر افکار عمومی و در جایگاه شفاف سازی وجلوگیری از سوءاستفاده افراد مغرض و دفاع از زحمات و تلاشهای کارکنان مجموعه بهزیستی و همچنین همراهی و همکاری ارزشمند و قابل تقدیر شرکای اجتماعی این دستگاه حمایتی در پوشش دادن تخصصی و علمی فعالیتها و ماموریتهای بهزیستی، حضور مخاطبین فهیم و منصف فعال در فضاهای مجازی توضیحاتی ارائه می گردد.

در پی انتشار این مطلب سراسر کذب و مغرضانه و نشر غیرمسئولانه آن از سوی برخی از کاربران فضای مجازی، به اطلاع می رساند باتوجه به مسئولیت ذاتی بهزیستی در ارائه خدمات تخصصی به جامعه هدف به ویژه سالمندان که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و آموزشی، تبادل عواطف و احساسات در این مقوله در بین کارکنان بهزیستی و مسئولین و کارکنان مراکز تحت نظارت از مشخصه ها و خصوصیات بارز این مجموعه هاست، ضمن اینکه ارتباط مستحکم و کهنه موجود مابین خیرین و مراکز تحت نظارت مقوله دیگری است.

از سویی تمامی مراکز تحت نظارت بهزیستی از جمله مراکز نگهداری سالمندان دارای یارانه مشخص و قابل قبول به ازای هر نفر بوده و عموما هیچ نیاز مادی به بیرون نداشته، ضمن اینکه همواره خیرین بزرگواری به طور مستمر در کنار این موسسات، حمایت از این عزیزان را بر عهده دارند. لذا وضعیت تشریح شده در این پیام از اساس غیرقابل قبول و باور بوده و قطعا انتشار این مطلب به قصد تشویش اذهان عمومی و دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی و کارکنان بی ادعا، خدوم و گمنام بهزیستی است.

علی ای حال وضعیت مراکز به طور دقیق مورد بازدید و رصد کارشناسان در سطوح مختلف نظارت و بازرسی قرار گرفته و کذب مطالب عنوان شده محرز گردیده است.

در پایان ضمن تقدیر از حساسیت مردم فهیم و مسئولیت پذیر در مورد مسائل اجتماعی از جمله مراکز نگهداری سالمندان به استحضار می رساند از ابتدای شروع کرونا تاکنون بازدید از کلیه مراکز بهزیستی ممنوع بوده و همچنین پس از پیگیری از مرکز فوق، آن عزیزان نیز از انجام چنین بازدیدی اظهار بی اطلاعی نمودند.

شایان ذکر است این اداره کل به لحاظ وظیفه قانونی خود در دفاع از حقوق همه کارکنان و شرکای اجتماعی و جلوگیری از ادامه روند تخریب مغرضانه برخی ایادی فریب خورده داخلی و خارجی، حق پیگیری و اعاده حیثیت را برای خود و مراکز تحت نظارت محفوظ میداند.

 

منبع: روابط عمومی بهزیستی استان کرمان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.