مدیرکل کمیته امداد استان یزد

یزد/ لزوم حمایت نیکوکاران یزدی از ۱۳ هزار سالمند ناتوان و نیازمند

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: مردم خیراندیش استان یزد می‌توانند با مشارکت در طرح "منزلت" ماهیانه حداقل 50 هزار تومان به سالمندان ناتوان و نیازمند به‌عنوان پدر و مادر معنوی خود کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: مردم خیراندیش استان یزد می‌توانند با مشارکت در طرح “منزلت” ماهیانه حداقل ۵۰ هزار تومان به سالمندان ناتوان و نیازمند به‌عنوان پدر و مادر معنوی خود کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: مردم خیراندیش استان یزد می‌توانند با مشارکت در طرح “منزلت” ماهیانه حداقل ۵۰ هزار تومان به سالمندان ناتوان و نیازمند به‌عنوان پدر و مادر معنوی خود کمک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد شجاعان، بابیان اینکه هم‌اکنون ۱۳ هزار سالمند ناتوان و نیازمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: مردم خیراندیش استان یزد می‌توانند با مشارکت در طرح “منزلت” ماهیانه حداقل ۵۰ هزار تومان به سالمندان ناتوان و نیازمند به‌عنوان پدر و مادر معنوی خود کمک کنند.

وی با اشاره به لزوم جذب حامی برای سالمندان همانند طرح اکرام و محسنین برای حمایت مستمر از سالمندان نیازمند، بیان کرد: این نهاد برای انسجام در حامی یابی برای سالمندان نیازمند اقدام به طراحی شناسنامه ویژه برای آنان کرده است، در این شناسنامه مشخصات فرد سالمند، خدمات موردنیاز، نحوه کمک به آنان لحاظ شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد افزود: ۳۷۳ سالمند تحت حمایت این نهاد نیاز به نگهداری دارند و تأمین پوشینه برای آنان به جهت تحمیل هزینه بالا نیازمند مشارکت خیران و اقشار مختلف جامعه است.

وی ادامه داد: این نهاد همچنین در تلاش است با حمایت مراکز بهداشتی درمانی به‌ویژه داروخانه‌ها و صنف لوازم تجهیزات پزشکی برای حمایت از سالمند خاص به‌صورت مستمر و ماهیانه نسبت به تأمین پوشینه و تجهیزات اولیه پزشکی مانند عصا و واکر موردنیاز با مشارکت خیران اقدام کند.

شجاعان تصریح کرد: خیران می‌توانند در صورت تمایل برای ارائه کمک‌های غیر نقدی و ملاقات با سالمند تحت حمایت خود با دفاتر کمیته امداد در سراسر استان در ارتباط باشند.

وی در ادامه با اشاره به روش‌های کمک غیرحضوری به سالمندان نیازمند، بیان کرد: نیکوکاران می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۸۸۷۷*تلفن همراه و یا از طریق سامانه گویای ۰۹۶۸۸۷ و همچنین مراجعه به سایت این نهاد به آدرس www.emdad.ir به‌صورت غیرحضوری به سالمندان نیازمند کمک کنند.

شماره تماس ۱۸۱۱ نیز برای پاسخگویی در نظر گرفته‌شده است.

منبع: کمیته امداد استان یزد
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.