معاون شهردار کرمان:

کرمان/ خانه فرهنگ شهروندی «سالمند پویا» به بهره برداری می رسد

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان از راه اندازی خانه فرهنگ شهروندی «سالمند پویا» خبر داد

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان از راه اندازی خانه فرهنگ شهروندی «سالمند پویا» خبر داد.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان از راه اندازی خانه فرهنگ شهروندی «سالمند پویا» خبر داد و گفت: «در تلاش هستیم با راه اندازی خانه های فرهنگ تخصصی در حوزه های مختلف با بهره گیری از توانایی گروه ها و سازمان های غیردولتی، مسیر مشارکت پذیری مدیریت شهری در حوزه های اجتماعی را هموارتر سازیم ».

  محمد جهانشاهی با اشاره به افتتاح خانه شهروندی «سالمند پویا» در هفته بیست وششم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان با شعار «هر هفته یک افتتاح»، افزود: «خانه فرهنگ شهروندی «سالمند پویا»، در ادامه ی برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان برای افزایش سرانه های فرهنگی شهر و توزیع عادلانه ی سرانه ها به بهره برداری می رسد».
وی با بیان این که راه اندازی خانه های فرهنگ شهروندی برای اقشار مختلف جامعه ازجمله کودکان، سالمندان، افراد دارای معلولیت وغیره در دستور کار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی قرار دارد، گفت: «در تلاش هستیم با راه اندازی خانه های فرهنگ تخصصی در حوزه های مختلف با بهره گیری از توانایی گروه ها و سازمان های غیردولتی، مسیر مشارکت پذیری مدیریت شهری در حوزه های اجتماعی را هموارتر سازیم ».
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیان کرد: «جامعه ی سالمندان، توانایی های خوبی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی دارند؛ بنابراین، تلاش می کنیم با بهره گیری از ظرفیت خودِ سالمندان، برنامه های متنوعی در این حوزه برای سالمندان تدارک ببینیم».
وی با اشاره به این که خانه فرهنگ شهروندی «سالمند پویا» دهمین خانه ی فرهنگ شهروندی است که در شهر کرمان به بهره برداری خواهد رسید، گفت: «طبق برنامه تا پایان امسال حداقل ۲۰ خانه ی فرهنگ شهروندی در مناطق پنج گانه ی شهرداری، به سرانه های فرهنگی شهر کرمان اضافه خواهد شد».

منبع: شهرداری کرمان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.