دستاورد فناوران پارک علم و فناوری کرمان

کرمان/ رونمایی از نخستین نرم‌افزار سالمند مرسا

همزمان با هفته پژوهش و فناوری، از اولین نرم افزار سالمند مرسا ساخته شده توسط فناوران پارک علم و فناوری کرمان رونمایی شد.

همزمان با هفته پژوهش و فناوری، از اولین نرم افزار سالمند مرسا ساخته شده توسط فناوران پارک علم و فناوری کرمان رونمایی شد.

 دکتر مسعود ترکزاده ماهانی رئیس پارک علم و فناوری کرمان گفت: در حاشیه مراسم بزرگداشت و تجلیل از پژوهشگران برتر استان کرمان در سال ۱۳۹۹ توسط دکتر زینی وند استاندار کرمان و با حضور روسای دانشگاه‌های استان و پژوهشگران کرمان، نرم افزار مرسا نخستین نرم افزار پشتیبان ویژه سالمندان که توسط شرکت تعاونی سلامت بنیان حال خوب، مستقر در پارک علم و فناوری کرمان طراحی شده است، رونمایی شد.

داریوش یوسفی زاده مسئول فنی مرکز آموزش، توانبخشی روزانه سالمندان حال خوب، در رابطه با شاخصه‌های فنی نرم‌افزار جهت کمک به افزایش کیفیت زندگی سالمندان و مراقبین آنها گفت: این محصول امکان یادآوری.های دارو، امور مربوط به توانبخشی (کار درمانی، ورزش، فیزیوتراپی، تغذیه و …) با صوت مورد علاقه سالمند، تشخیص موقعیت جغرافیایی برای سالمندان دارای بیماری الزایمر و فراموشی، آلارم و سقوط و افتادگی سالمند از جمله ویژگی‌های نرم افزار مرسا است.

منبع: پارک علم و فناوری و فناوری کرمان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.