قائم‌مقام کمیته امداد استان زنجان

زنجان/ واگذاری ۳۰ درصد از پرونده‌های سالمندان تحت حمایت کمیته امداد به مراکز نیکوکاری

توسعه فعالیت‌های مراکز نیکوکاری باهدف تسریع در امر خدمت‌رسانی بیشتر و واگذاری بخشی از خدمات تصدی‌گری کمیته امداد به مراکز مذکور از اولویت‌های کاری این نهاد بوده است.

توسعه فعالیت‌های مراکز نیکوکاری باهدف تسریع در امر خدمت‌رسانی بیشتر و واگذاری بخشی از خدمات تصدی‌گری کمیته امداد به مراکز مذکور از اولویت‌های کاری این نهاد بوده است.

 اباصلت نادری  قائم مقام کمیته امداد استان زنجان در جلسه شورای مدیران این هفته ، با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این نهاد درزمینه فراهم نمودن زمینه مشارکت همگانی  برای جذب حامیان طرح اکرام وایتام ومحسنین در قالب پویش «ایران مهربان» گفت: پویش ملی ایران مهربان هم‌زمان با سراسر کشور در استان زنجان نیز باهدف  جذب مشارکت حداکثری برای حمایت از ایتام ومحسنین به اجرا درآمده است وامیدواریم با اجرای طرح هر کارمند حامی یک فرزند معنوی بتوانیم گام‌های مؤثری برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنیم تحت حمایت برداریم.

وی بابیان اینکه یکی از اهداف مهم ایجاد و توسعه فعالیت مراکز نیکوکاری واگذاری برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌های تصدی‌گری این نهاد به مراکز نیکوکاری  است اضافه کرد : توسعه فعالیت‌های مراکز نیکوکاری باهدف تسریع در امر خدمت‌رسانی کیفی و مطلوب و واگذاری بخشی از خدمات تصدی‌گری کمیته امداد به این مراکز از اولویت‌های کاری کمیته امداد بوده وبر همین اساس برنامه‌ریزی‌شده است ۳۰ درصد پرونده‌های سالمندان تحت حمایت به این مراکز واگذار شود.

قائم‌مقام کمیته امداد استان، هدف از اجرای این طرح را واگذاری امور تصدی‌گری به مردم و زمینه‌سازی افزایش مشارکت خیران و نیکوکاران در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد عنوان کرد و ادامه داد : مراکز نیکوکاری بررسی، تحقیق و شناسایی نیازهای خانوارها را انجام می‌دهند و کمیته امداد همچنان ارائه خدمات حمایتی ،فرهنگی، اشتغال، مسکن بدرمانی مددجویان عزیز تحت حمایت را بر عهده دارد.                           

وی آموزش  مددکاران مراکز نیکوکاری در ارائه خدمات به سالمندان را از مهم‌ترین کارهای  مربوط به برون‌سپاری عنوان کردوافزود: ارائه آموزش‌های حضوری و مجازی درراستای افزایش سطح دانش و معلومات  مددکاران و نحوه تعاملات با مددکاران کمیته امداد برای تبادل‌نظر و ارائه خدمات مطلوب و به‌موقع به سالمندان  از مهم‌ترین برنامه‌های برون‌سپاری است.

قائم‌مقام کمیته امداد استان با تأکید بر ضرورت  انجام فرآیند برون‌سپاری با کمترین اشکال گفت: نظارت دقیق بر فرایند برون‌سپاری  از طریق حوزه‌های نظارتی باید موردتوجه جدی قرار گیرد ودرگزینش مددکاران  این مراکز دقت لازم  به عمل آید.

نادری ، بابیان اینکه مراکز نیکوکاری درواقع پیشخوان کمیته امداد در محله‌ها هستند،افزود: احیای سنت‌های حسنه اسلامی احسان و نیکوکاری، واگذاری امور به مردم ، شناسایی نیازمندان واقعی و ظرفیت‌های  محله ، توسعه مشارکت‌های اجتماعی ، مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی، ارتقاء نظارت‌های مردمی و معتمدان محلی در رسیدگی به  نیازمندان واقعی و ترویج فرهنگ انفاق،نیکوکاری و نوع‌دوستی و افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی  ازجمله محاسن مراکز نیکوکاری محله محور هست.

 

منبع: سایت خبری کمیته امداد
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.