فوت ۱۰۵۷ قزوینی

قزوین / ۴۵ درصد مبتلایان کرونا بالای ۶۰ سال هستند

رئیس مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: ۴۵ درصد مبتلایان بالای ۶۰ سال دارند و اگر بتوانیم در طرح شهید سلیمانی به سالمندان توجه کنیم می‌توانیم در کنترل بیماری و شیوع آن موثر باشیم.

رئیس مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: ۴۵ درصد مبتلایان بالای ۶۰ سال دارند و اگر بتوانیم در طرح شهید سلیمانی به سالمندان توجه کنیم می‌توانیم در کنترل بیماری و شیوع آن موثر باشیم.

علی فخار سلیمانی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان که امروز(شنبه) در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اکنون تعداد کل بستری‌ها ۵۱۷ نفر بوده و خوشحالیم که شیوع بیماری روند ثابتی را طی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته هشت نفر جان خود را از دست داده و هزار و ۵۷بیمار کرونایی تاکنون در استان فوت شدند، اذعان کرد: وضعیت قرمز و زرد در شهرستان‌های استان همچنان برقرار است و سیر بیماری از ۱۲ آبان به بعد تقریبا به یک ثباتی رسیده و امیدواریم با اجرای محدودیت‌ها روند بیماری کاهش یابد.

رئیس مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح کرد: هم‌اکنون تعداد بیماران بدحال در انتظار آی‌سی‌یو صفر و تعداد محدودی است و با تجهیزاتی که جذب شد فوتی‌ها تک رقمی شده و امیدواریم در آمار مبتلایان به سیر خردادماه نزدیک شویم.

فوتی ۱۸۸ بیمار در آبان ماه

وی ادامه داد: ۴۵ درصد مبتلایان بالای ۶۰ سال دارند و اگر بتوانیم در طرح شهید سلیمانی به سالمندان توجه کنیم، می‌توانیم در کنترل بیماری و شیوع آن موثر باشیم.

سلیمانی عنوان کرد: ماه سختی را در آبان ماه پشت سرگذاشتیم؛ چراکه تعداد فوتی‌ها ۱۸۸ مورد در این ماه بوده است؛ امیدواریم با اعمال محدویت‌ها شرایط آرامی را تجربه کنیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه در گذشته تقریبا عدم استفاده از ماسک درصد بالایی را در ابتلا به بیماری داشت، امروز این مورد کاهش یافته چراکه استفاده از ماسک به یک فرهنگ در بین مردم تبدیل شده است؛ اگر بتوانیم محافل خانگی و قرنطینه افراد مثبت ابتلا به کرونا را کنترل کنیم تقریبا شیوع بیماری در جامعه کنترل می‌شود.

سلیمانی در پایان گفت: تقریبا شمار بیماران با علائم تنفسی طی چند روز گذشته در الموت افزایش یافته است؛ شهرستان آبیک از میانگین استانی کمتر بوده و شهرستان آوج تنها شهرستان زرد استان است.

کارگران بیشترین مبتلایان به کرونا در دو هفته گذشته

در ادامه این جلسه پیمان نامدار اظهار کرد: از ۱۴ آبان ماه تاکنون کاهش نسبی در بار مراجعات بیماران سرپایی صورت گرفته؛ اما در میزان بستری و فوتی‌ها در بیمارستان‌ها تغییر محسوسی حاصل نشده است.

وی با بیان اینکه پیشگیری اثرگذارتر از درمان برای کاهش شیوع کروناست، افزود: در استانی هستیم که تعداد سالمندان بیشتر از سایر سنین بوده و امید به زندگی در استان ۷۹ سال است براین اساس، میزان فوتی براساس شرایط موجود در این گروه سنی بیشتر از میانگین کشوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین عنوان کرد: محدودیتی که در طی دوهفته اتفاق می‌افتد قطعا می‌تواند بار ورودی بیماران به بیمارستان‌ها و فوتی‌های استان را کاهش دهد؛ مردم باید در تجمع‌های خود در زندگی شخصی و خصوصی دقت نظر داشته باشند که این راهکارها تا زمان درمان قطعی می‌تواند موثر باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد: بسیاری از کارخانه‌ها فعال بوده و نیاز است تجمع‌های گسترده در آن صورت نگیرد و تست از کارکنان شرکت‌ها صورت بگیرد.

وی در پایان یادآور شد: بیشترین مبتلایان به کرونا در دو هفته گذشته مربوط به کارگران شرکت‌ها بوده که می‌طلبد توجه جدی به آن صورت بگیرد.

منبع: دانشگاه علوم پزشکی قزوین
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.