معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی

خراسان_رضوی/درصد ابتلا به کرونا در مراکز بهزیستی پایین تر از متوسط جامعه است

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان گفت: ترخیص سالمندان از مراکز بهزیستی باعث دور شدن سالمند از تجمعات داخل مرکز شده و احتمال ابتلا به کرونا را کاهش می دهد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان گفت: ترخیص سالمندان از مراکز بهزیستی باعث دور شدن سالمند از تجمعات داخل مرکز شده و احتمال ابتلا به کرونا را کاهش می دهد.

دکتر مسعود فیروزی اظهار کرد: در خصوص سالمندانی که از آنها در مراکز بهزیستی مراقبت می شود توصیه اکید دارم که بستگانشان در صورت توانایی، حتما عزیزان خود را در این ایام پیک کرونایی از مراکز مرخص کرده و در منازل خود از آنها مراقبت نمایند.

وی ادامه داد: این کار باعث می شود که علاوه بر اینکه سالمند از تجمعات داخل مراکز دور شده و کمتر مورد تهدید ابتلا به کرونا قرار می گیرد؛ افراد سالمندی که به هیچ عنوان امکان خروج از مراکز را نداشته و الزامی است که از آنها در مراکز بهزیستی مراقبت صورت گیرد نیز فضای بهتری برای مراقبت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اضطراب و نگرانی باعث کاهش ایمنی بدن می شود، سالمندانی که از مراکز خارج شده و توسط بستگان خود مراقبت می شوند از آرامش روحی و روانی بیشتری برخوردار شده و بدین ترتیب مخاطرات احتمالی بیماری کاهش می یابد.

از دیگر فواید ترخیص سالمندان از مراکز بهزیستی این است که بستگان نیز به طورقطع از عزیز سالمند خود مراقبت بیشتری به عمل می آورند در صورتیکه در مراکز بهزیستی امکانات بین همه سالمندان تقسیم شده و ممکن است که سطح مراقبت ها از سطح مراقبت های خانگی پایین تر باشد.

توصیه ی من از لحاظ اخلاقی و انسانی این است که خانواده هایی که شرایط لازم را دارند حداقل تا پایان اوج کرونا، پدر یا مادر یا عزیز خود را از مراکز خارج کرده و در منازل از آنها مراقبت نمایند.

منبع: اداره کل بهزیستی خراسان رضوی
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.