مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان

زنجان / توزیع بسته‌های معیشتی بین سالمندان ی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه بیش از ۱۹ هزار و ۶۰۰ سالمند زنجانی از خدمات کمیته امداد استان بهره‌مند هستند، گفت: برای کمک به این قشر بسته‌های معیشتی بین آنها توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه بیش از ۱۹ هزار و ۶۰۰ سالمند زنجانی از خدمات کمیته امداد استان بهره‌مند هستند، گفت: برای کمک به این قشر بسته‌های معیشتی بین آنها توزیع شده است.

هدایت صفری اظهار کرد: سه عنصر اشتغال، مسکن و فرهنگ از ارکان مهم در توانمندی خانواده‌های جامعه هدف این نهاد است که در این میان مولفه اشتغال، کار آفرینی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با تأکید بر تلاش بیشتر برای بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت راهبران شغلی، کاریابی و رویکردهای نوین در حوزه اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت، تصریح کرد: شناسایی فرصت‌های جدید و هم‌افزایی آن با ظرفیت‌های موجود در بخش ایجاد اشتغال با رویکرد خلاق محور و دانش‌بنیان از برنامه‌های مهم کمیته امداد در این بخش بوده و با طراحی الگوهای بومی و استانی فعالیت‌ها در حوزه اشتغال، توانمندسازی و خودکفایی در ادامه سال باید سرعت و شتاب بیشتری گرفته و جهشی‌تر انجام شود.

وی با اشاره به اینکه خدمات کمیته امداد بر اساس نیازهای مددجویان ارائه می‌شود، تصریح کرد: از جمله گرو‌های هدفی که خدمات ویژه به آنها ارائه می‌شود، سالمندان هستند.

صفری با بیان اینکه بیش از ۱۹ هزار و ۶۰۰ سالمند زنجانی از خدمات کمیته امداد استان زنجان بهره‌مند هستند، افزود: سالمندان در کنار نیازهای مادی و معیشتی دارای نیازهای معنوی و عاطفی نیز هستند و سرکشی به سالمندان و دلجویی عاطفی از آنها از برنامه‌های مهم اجرایی کمیته امداد استان زنجان در طول سال است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان ادامه داد: با همین نگاه در هفته جهانی سالمند نیز  با بیش از ۶۳۰ سالمند مورد حمایت کمیته امداد استان به ویژه سالمندان دارای بیماری‌های صعب‌العلاج و زمین‌گیر دیدار، تفقد و دلجویی عاطفی به عمل آمده است.

وی با اشاره به اینکه در کنار این دیدارها بسته‌های معیشتی و بهداشتی نیز به خانواده‌های مورد بازدید اهدا شده است، افزود: به منظور تهیه بسته‌های بهداشتی و معیشتی مساعدت شده به سالمندان مورد بازدید در طول هفته جهانی سالمند قریب به ۱۱۰ میلیون تومان هزینه شده است.

منبع: کمیته امداد امام خمینی استان زنجان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.