​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران

قم/ تشریح اجرای طرح «سالمند یاری» در قم

​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: مشمولان این طرح والدین و همسران شهدا و جانبازان بالای ۶۰سال سن و افراد دارای بیماریهای صعب العلاج هستند.

حجت الاسلام حسن هنرمند با اعلام این خبر توضیح داد: برای طرح سالمند یاری ارایه خدمات هدفمند متناسب با نیاز جامعه ایثارگر طرح سالمند یاری به منظور کاهش آسیب های ناشی از سالمندی، شناسایی جامعه هدف با شرایط بیماری جسمی و پیگیری درمان این عزیزان اجرا می شود.


وی با پیش بینی اجرای طرح سالمند یاری از مهرماه ادامه داد: در این طرح ضمن پایش و شناسایی، این افراد به واحدهای مددکاری، پزشکان متخصص و مراکز درمانی و کمیسیون ها هدایت خواهند شد. مشمولان این طرح والدین و همسران شهدا و جانبازان بالای ۶۰سال سن و افراد دارای بیماریهای صعب العلاج هستند.

حجت الاسلام هنرمند گفت: در این طرح شناسایی و درمان و پیشگیری از بروز بیماریهای جسمی متعاقب آن بیماریهای روحی، جلوگیری از خود درمانی و عوارض ناشی از بیماری چون زخم بستر و درمان بیماری های پیش رونده با عوارض ثانویه دنبال می شود.

وی یادآور شد: این طرح توسط مراکز خدمات بالینی طرف قرارداد و پزشکان پایش اجرا می شود و ارجاع به مددکاری و واحدهای درمانی و پیگیری درمان مشمولان طرح اجرا خواهد شد.

منبع: ایسنا
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.