معاون اجتماعی استاندار بوشهر

بوشهر / رشته دانشگاهی “سالمند شناسی” در بوشهر ایجاد شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در این راستا ایجاد رشته تحصیلی دانشگاهی سالمند شناسی در استان بوشهر برای ارتقاء سلامتی این قشر باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در این راستا ایجاد رشته تحصیلی دانشگاهی سالمند شناسی در استان بوشهر برای ارتقاء سلامتی این قشر باید مورد توجه قرار بگیرد.

مجید خورشیدی ظهر امروز در نشست شورای سالمندی استان بوشهر با تاکید بر تکریم سالمندان در همه سطوح جامعه و رسیدگی به خواسته‌های آنان اظهار داشت: ترویج فرهنگ احترام و تکریم سالمندان در راستای حفظ شان و منزلت آنان  در جامعه باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی بر سیاستگذاری برای تامین سلامت و رفاه سالمندان تاکید کرد و گفت: سالمندان به عنوان نیروی باتجربه برای جامعه و نسل جوان  محسوب می‌شود و باید از تجربیات این قشر مجرب استفاده کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به گسترش و افزایش جمعیت سالمندان تاکید کرد:  با توجه به اینکه امید به زندگی افزایش یافته شاهد گسترش سالمندی و افزایش سن‌ جمعیت جامعه هستیم که توجه ویژه به مطالبات سالمندان در همه سطوح باید در اولویت قرار بگیرد.

خورشیدی، با تاکید بر ایجاد رشته سالمند شناسی در استان بوشهر گفت: سالمند شناسی از جدیدترین رشته‌های تحصیلی است که به مسائل بهداشتی، سلامت و بیماری سالمندان می‌پردازد و در این راستا ایجاد رشته تحصیلی سالمندی در استان بوشهر برای ارتقاء سلامتی این قشر باید مورد توجه قرار بگیرد.

علیرضا حاجیونی مدیرکل بهزیستی استان بوشهر هم تعداد سالمندان تحت پوشش این سازمان  را ۱۱ هزار و ۴۹۲ نفر دانست و افزود: در استان بوشهر ۵ هزار و ۴۳۴ نفر سالمند مرد و شش‌هزار و ۵۸ نفر زن در حوزه‌های تخصصی بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند.

حاجیونی گفت: هفته سالمندان از ۴ تا ۱۰ مهرماه است که در این هفته برنامه‌های متنوعی در عرصه خدمات رسانی به سالمندان عرضه می‌شود.

وی، با اشاره به خدمات ارائه شده به سالمندان خاطرنشان کرد: سالمندان در بهزیستی خدمات مختلفی از جمله مستمری، ویزیت در منزل، در مراکز نگه‌داری سالمندان و خدمات توانبخشی دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر از ایجاد مرکز نگه‌داری سالمندان در بوشهر، دشتستان و کنگان خبر داد و افزود: در راستای تامین وسائل کمک توانبخشی خدمات ویژه‌ای به سالمندان استان بوشهر ارائه می‌شود که تامین ویلچر، واکر، تشک مواج، سمعک، کمک هزینه ایاب و ذهاب، هزینه مناسب سازی محیط زندگی، هزینه‌های تحصیلی فرزندان سالمندان و تهیه جهیزیه دختران آنان از آن جمله است.

غلامحسین کروبی مدیرعامل بنیاد فرزانگان جهان‌دیده استان بوشهر هم با بیان اینکه ۳۰ شهریور به عنوان روز جهانی آلزایمر نامگذاری شده است به آمار سالمندان پرداخت و بیان کرد: ۳۲۵ هزار نفر زیرپوشش تامین اجتماعی قرار دارند و همچنین ۱۰ هزار نفر بازنشستگان نیروهای مسلح و ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت بازنشستگان کشوری در استان بوشهر هستند.

کروبی جمعیت سالمندان بالای ۶۰ سال تحت پوشش کمیته امداد استان را ۱۵ هزار نفر دانست و خاطر نشان کرد: جمعیت سالمندان بالای ۶۰ سال استان بوشهر بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی ۸۰ هزار نفر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.