مدیرکل بهزیستی کرمانشاه

کرمانشاه/ از نظر جمعیت سالمند رتبه هشتم کشور را دارد

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه جمعیت سالمندان این استان را ۱۰.۲ درصد اعلام کرد وگفت: کرمانشاه از لحاظ سالمندی رتبه هشتم کشور را دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه جمعیت سالمندان این استان را ۱۰.۲ درصد اعلام کرد وگفت: کرمانشاه از لحاظ سالمندی رتبه هشتم کشور را دارد.

فاطمه رضوان مدنی در نشست شورای سالمندان استان با اشاره به دسته بندی سالمندان بر اساس رده بندی سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: افراد بین سن ۶۰ تا ۶۵ سالگی را سالمند جوان، سن ۷۶ تا ۹۰ سالگی را سالمند پیر و بالای ۹۰ سال را سالمند خیلی پیر معرفی می‌کنند.

وی افزود: افزایش امید به زندگی به لحاظ ارتقای سطح بهداشت و همینطور کاهش سطح باروری از جمله عوامل موثر بر روند فزاینده رشد سالمندی در جامعه است.

مدیرکل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه شهرستان دالاهو بیشترین جمعیت سالمندی و شهرستان ثلاث باباجانی کمترین جمعیت سالمند را دارد.

رضوان مدنی با بیان اینکه ۲۱هزار و ۴۰۳ نفر از سالمندان در استان کرمانشاه تاکنون از خدمات بهزیستی در بخش‌های مختلف بهره‌مند شده اند، گفت: ۱۶ مرکز غیردولتی برای سالمندان در استان تحت نظارت بهزیستی مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: بهزیستی به عنوان دستگاه عضو شورای سالمندی سعی دارد در راستای خدمات دهی بیشتر به این عزیزان شرایط رفاهی مناسبی را برای آن‌ها فراهم کند و در حد توان و اعتبار وسایل کمک توانبخشی از جمله سمعک، واکر، صندلی چرخدار و .. را برای سالمندان دارای معلولیت فراهم کند.

مدیرکل بهزیستی استان به برنامه‌های در دست اقدام این نهاد برای ایحاد رفاه سالمندان اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسات شورای سالمندان، تهیه بانک اطلاعاتی سالمندان با همکاری دستگاه‌های عضو شورای سالمندان، فعال‌سازی بخش طب سالمندان در بیمارستان فارابی و اختصاص ۳ تا ۵ تخت این بیمارستان جهت سالمندان، برگزاری دوره آموزشی ویژه سالمندان، جذب مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و خیرین از جمله این برنامه‌ها است.

 

منبع: بهزیستی استان کرمانشاه
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.