اداره کل و مدیریت درمان

گیلان /برگزاری دوره آموزشی ارتقاء سطح سواد سلامت سالمندان برای بازنشستگان گیلانی

با همکاری اداره کل و مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان ، دوره آموزشی ارتقاء سطح سواد سلامت سالمندان برای بازنشستگان این مجموعه برگزار شد .

با همکاری اداره کل و مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان ، دوره آموزشی ارتقاء سطح سواد سلامت سالمندان برای بازنشستگان این مجموعه برگزار شد .

در این دوره آموزشی که بیش از ۱۴۰ نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی در آن حضور دارند، دکتر وکیل زاده از فعالان و کارشناسان طب سالمندی طی مباحثی ، ضمن تبیین و تشریح ویژگی های دوران سالمندی ، به ارائه متدهای سبک زندگی مطلوب ، فعالیتهای بدنی و تغذیه مناسب و … برای سپری نمودن خوب این دوران پرداخت .

تشریح نمودارهای جمعیتی و جایگاه سالمندان در آن ، تعریف سالمندی و انواع آن ، تغییرات فیزیولوژیکی این دوران ، تغییرات پاتولوژیک ، بیماری های شایع ، انواع رژیم غدایی ، نکات ایمنی در جلوگیری از حوادث برای سالمندان ، نقش خانواده و ارتباط با اطرافیان ، تدابیر لازم برای ارتقاء سلامت ، مصرف مناسب آب ، فعالیتهای ورزشی و بدنی مناسب ، نقش خواب و منظم نمودن برنامه های زندگی ، آشنایی با راهکارهای مختلف پیشگیری از بیماری ها ، کنترل منظم فشارخون و وزن  و اهمیت مشارکت های اجتماعی و احساس مفید بودن از جمله موضوعات مطروحه در این دوره آموزشی بود .

دکتر وکیل زاده در این نشست با بیان اینکه گیلان سالمندترین استان کشور است ، اظهار داشت : سالمندی به هیچ وجه به معنای کنار گذاشتن فعالیتها و از عرصه زندگی خارج شدن نیست و هر فردی باید با جوانی و میانسالی مناسب ، مسیری مطلوب برای سالمندی خود برگزیده و این برهه از زندگی را با مشارکتهای اجتماعی و احساس مفید بودن ادامه دهد .

انجام معاینات اولیه و تست های قند و فشارخون و تکمیل پرسشنامه های وضعیت جسمانی شرکت کنندگان توسط تیمهای پرستاری از دیگر  برنامه های این دوره آموزشی بود .

منبع: اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.