طرح شهر دوستدار سالمند

گلستان / اجرای طرح دوستدار سالمند در دوشهرستان بندر گز و مینودشت

سومین جلسه ی شورای سالمندان استان در روز دوشنبه 25 آذر ماه در سالن کنفرانس مدیریت بهزیستی استان با حضور اکثریت اعضا برگزار گردید .

سومین جلسه ی شورای سالمندان استان در روز دوشنبه ۲۵ آذر ماه در سالن کنفرانس مدیریت بهزیستی استان با حضور اکثریت اعضا برگزار گردید .

جناب آقای میرفندرسکی ؛ قائم مقام و جانشین مدیر کل بهزیستی ضمن عرض سلام و خیرمقدم به  حضور اعضای شورا ، خاطر نشان ساخت که پدیده ی سالمندی جمعیت واقعیتی انکار ناپذیر است که با پذیرش آن به عنوان یک واقعیت و در یک حرکت هماهنگ و جمعی خواهیم توانست تا سه دهه  ی آینده که با انفجار جمعیت سالمندی مواجه خواهیم بود   ،چشم انداز مثبتی داشته باشیم .  همچنین در ادامه به تاکید سازمان بهزیستی و دبیرخانه ی شورای سالمندان کشور مبنی برافزایش تعداد بنیاد های فرزانگان با حفظ پراکندگی مناسب در سطح استان اشاره کردند  چراکه مطالبه گری موسسات و نهاد های غیر دولتی از دستگاه های دولتی می تواند اهداف آمده در سند  ملی سالمندان را با قوت و سرعت بیشتری پیش ببرد .

 جناب آقای دکتر برزمینی  ؛ مدیر کل محترم امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان تاکید کردند پرداختن به مساله سالمندان  نه مساله ی فردا که مساله مبتلا به امروز  تک تک ماست . نهالی که امروز کاشته می شود و قدمی که امروز برداشته می شود ، اثرات و ثمراتی خواهد داشت که هم ما و هم آیندگان بهره مند خواهند گردید .

در ادامه بعد از اجرای موفق طرح توانمند سازی سالمندان در سه شهرستان بندر ترکمن ، علی آباد و گمیشان در سال گذشته و بهره مندی ۱۲۰۰۰ نفر از خدمات غربالگری ، مصوب گردید در سال جاری نیز  در دو شهرستان مینودشت و بندر گز برگزار گردد .

همچنین  مقرر گردید ضمن بهره گیری از تجربیات استان های موفق در اجرای طرح شهر دوستدار سالمند ، فرمانداران دو شهرستان گرگان و گنبد نیز تا پایان سال طرح اولیه ی اجرای طرح را  به دبیرخانه ی شورای سالمندان ارائه نمایند . 

منبع: بهزیستی استان گلستان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.