به مناسبت روز جهانی سالمند

آذربایجان غربی/ پیام مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی بمناسبت روز جهانی سالمندان

دکتر سعید فریور مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی بمناسبت روز جهانی سالمندان پیامی صادر کرد.

  دکتر سعید فریور مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی بمناسبت روز جهانی سالمندان پیامی صادر کرد.

در متن پیام دکتر سعید فریور آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

نهم مهر ماه روز جهانی سالمند را به همه سالمندان گرامی بویژه سالمندان شریف آذربایجان غربی تبریک عرض می‌نمایم. این روزها فرصتی است برای تقدیر و تشکری شایسته از زحمات فراوانی که این عزیزان در بخش‌های مختلف جامعه متحمل شده‌اند. چرا که پیامبر اعظم فرمودند: و قرّوا کبارکم(سالمندان خود را گرامی دارید.)

سالمندی دوره کمال، پختگی، بردباری، خردمندی، شکیبائی و صلابت است. سالمندی بلندای زندگی هر انسان است، که با کوله‌باری از تجربه‌ می‌توان به گذشته، حال و آینده نگریست. سالمندی پدیده‌ای است با جنبه‌های مختلف زیستی، روانی و اجتماعی؛ شاید فردی که از لحاظ زیستی و جسمی در شرایط سالمندی قرار دارد،‌ از جنبه‌های روان شناختی از بسیاری از افراد همسن خود جوان تر و با نشاط تر باشد، امروزه ‌با توجه به پیشرفت علم و دانش و بهبود شرایط بهداشتی،‌ درمانی، ‌اقتصادی، ‌اجتماعی و فرهنگی در بسیاری از کشورهای دنیا، سن امید به زندگی افزایش یافته است و این روند روبه رشد همچنان ادامه دارد.

آنچه مهم است،‌ تنها طولانی کردن دوران زندگی نیست بلکه باید به این نکته بسیار مهم توجه داشت که این سال‌های عمر در نهایت آرامش و با سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی سپری شود و در صورتی که چنین شرایطی بوجود نیاید پیشرفت‌های علمی برای تأمین زندگی طولانی‌تر، بی نتیجه و مخاطره آمیز خواهد بود.

 این دوره یکی از مراحل زندگی است که می‌توان با حفظ بهداشت جسمانی و روانی از عوارض و مشکلات آن کاست و آن را به دوره‌ای فعال، مطلوب، بدون دغدغه و لذت بخش تبدیل کرد.

بهزیستی آذربایجان غربی نیز در راستای سیاستهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر ” فرصت های برابر، برای همه سنین” جامعه سالمندی تحت پوشش را با رعایت تکریم و منزلت و نیز ارائه خدمات بهداشتی،درمانی و توانبخشی و نیز حمایتی سعی داشته و دارد تا این پروسه زندگی به خوبی سپری گردد. همه سعی و تلاش همکاران و مدیران استانی در قالب شوراهای سالمندی بر این است تا خدماتی شایسته قشر عزیز سالمند به آنان ارائه شود.

از خداوند متعال دوام عمر و صحت و سلامت و عافیت را برای همه سالمندان عزیز مسألت دارم.

  دکتر سعید فریور

                                         

منبع: روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.