مدیرکل بهزیستی استان گلستان

گلستان / سالمندان بی سرپرست در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند

غفاری به وجود ۱۵۰ هزار سالمند در استان گلستان اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود تا سالمندان دوره سالمندی را خیلی خوب و شکوفا سپری کنند.

غفاری به وجود ۱۵۰ هزار سالمند در استان گلستان اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود تا سالمندان دوره سالمندی را خیلی خوب و شکوفا سپری کنند.

«ابراهیم غفاری» امروز(دوشنبه ۸ مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد: نمی توانیم جلوی سالمندی را بگیریم و باید تلاش کنیم  مشکلات سالمندی کاهش یابد و به عبارتی سالمندی را به عقب بیندازیم.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان به وجود ۱۵۰ هزار سالمند در استان گلستان اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم که سالمندان دوره سالمندی را خیلی خوب و شکوفا سپری کنند.

غفاری یادآور شد: مناسب سازی شهر برای سالمندان، رژیم غذایی مناسب و مصرف مایعات و استفاده از عینک آفتابی، عدم مصرف دخانیات، رعایت بهداشت دهان و دندان و … ار مسائل مهمی است که باید سالمندان به آن توجه کنند.وی یادآور شد: رسیدن افراد به سن ۶۰ سالگی بر اساس تعریف جهانی سالمندی محسوب می شود.مدیرکل بهزیستی استات گلستان تاکید کرد: استان شمالی بیشترین نرم سالمندی را در کشور دارند میانگین سالمندی در استان ۹ درصد و در بندرگز ۱۱ درصد است و بیشترین سالمند در شرق استان و در مراوه تپه و کلاله وجود دارد.

غفاری یادآور شد: اگر سالمندی در داخل شهر سرپناه نداشته باشد و فاقد سرپرست موثر باشد این افراد تحویل مراکز ما داده می شود و در این مراکز شبانه روزی نگهداری می شوند.

وی خاطرنشان کرد: برخی سالمندانی که در سطح شهر دیده می شوند سرپرست موثر دارند و نیازمند مساعدت مالی هستندو دستگاه ها اجرایی و کمیته امداد باید پای کار بیایند.مدیرکل بهزیستی استات گلستان متذکر شد: در گنبد کاووس از ۷۰ سالمندی که در مرکز نگهداری می شود ۳۸ نفر آن مجهول الهویه هستند و از سوی دادگستری به ما معرفی شدند و همچنین ۴۰ درصد سالمندان در گرگان نیز مجهول الهویه نگهداری می شوند.غفاری یادآور شد: در کل کشور ۱۰ درصد جمعیت سالمند است و بر اساس برنامه ششم توسعه باید ۲۵ درصد از سالمندان را تحت پوشش خود قرار دهیم.

منبع: بهزیستی استان گلستان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.