رئیس بهزیستی شهرستان اسلامشهر

تهران/ نخستین مرکز نگهداری روزانه سالمندان غرب استان تهران در اسلامشهر راه‌اندازی شد

رئیس بهزیستی شهرستان اسلامشهر گفت: نخستین مرکز نگهداری روزانه سالمندان غرب استان تهران در شهرستان اسلامشهر راه‌اندازی و خدمات پیراپزشکی و توانبخشی به سالمندان ارائه می‌شود.

رئیس بهزیستی شهرستان اسلامشهر گفت: نخستین مرکز نگهداری روزانه سالمندان غرب استان تهران در شهرستان اسلامشهر راه‌اندازی و خدمات پیراپزشکی و توانبخشی به سالمندان ارائه می‌شود.

خدامعلی نورانی، با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اجتماعی برای افراد تحت پوشش بهزیستی اظهار داشت: خانه سالمندان تحت عنوان «سیب سبز» در واوان به عنوان نخستین مرکز نگهداری روزانه سالمندان در غرب استان تهران است که به تازگی راه‌اندازی شده و روزانه خدمات پیراپزشکی و توانبخشی به سالمندان ارائه می‌دهد و در طول روز دیگر اعضای خانواده فراغت می‌یابند تا به کارهای روزمره خود برسند.

وی سپس با بیان اینکه اغلب ‌معلولان ذهنی تربیت‌پذیرند تأکید کرد: به منظور آموزش به کودکان معلول ذهنی تحت پوشش بهزیستی دو مرکز حرفه‌آموزی برای معلولان ذهنی زیر ۱۴ سال و بالای ۱۴ سال در اسلامشهر راه‌اندازی و به متقاضیان روزانه خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس بهزیستی شهرستان اسلامشهر افزود: ۱۵۰ بیمار معلول اعصاب و روان با بیماری‌های خاص نیز در تنها مرکز نگهداری معلولان با بیماری اعصاب و روان در شهرستان اسلامشهر نگهداری می‌شوند که اغلب مجهول‌الهویه هستند.

نورانی با اشاره به کسب رتبه نخست بهزیستی اسلامشهر در طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سطح استان تهران اظهار داشت: در سال گذشته ۳۸ هزار و ۴۶۰ کودک ۱ تا ۶  سال در طرح پیشگیری از تنبلی چشم شرکت و از خدمات بینایی استفاده کردند و شهرستان اسلامشهر توانست به نسبت جمعیتی که تحت پوشش دارد، رتبه نخست را در طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سطح استان تهران کسب کند.

وی ادامه داد: سیاست و هدف اصلی سازمان بهزیستی این است که از معلول شدن افراد جلوگیری و در همین راستا هر ساله طرح پیشگیری از تنبلی چشم به منظور پیشگیری از نابینایی برای کودکان ۱ تا ۶ سال با همکاری مهدهای کودک، مدارس، بسیج و تمامی نهادها و ارگان‌ها در سطح شهرستان اجرا می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی اسلامشهر سپس به کاشت حلزون برای شش کودک مورد نیاز تحت پوشش بهزیستی در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: به منظور پیشگیری از ناشنوایی تمامی کودکان متولد شده در بیمارستان‌ها و مراکز تولد نوزادان در اسلامشهر به طور رایگان تحت معاینات شنوایی‌سنجی قرار می‌گیرند تا اگر مشکل شنوایی دارند زودتر شناسایی و درمان شوند.

نورانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استقرار کانکس‌های سیار چشم‌پزشکی و دندانپزشکی در مرکز بهزیستی اسلامشهر تصریح کرد: بیش از ۶ هزار معلول از خدمات بهزیستی در اسلامشهر استفاده می‌کنند که به‌دلیل هزینه‌های بالای خدمات دندانپزشکی و چشم‌پزشکی با هماهنگی‌های صورت گرفته با مرکز خیریه در تهران کانکس دندا‌نپزشکی و چشم‌پزشکی به همراه کادر پزشکی مجرب به مدت دو ماه در بهزیستی اسلامشهر مستقر شدند.

منبع: تسنیم
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.