استانداری آذربایجان‌غربی

آذربایجان‌غربی/ نیازهای سالمندان در آذربایجان‌غربی احصا شود

مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: نیازهای اصلی سالمندان برای ادامه حضور و فعالیت در جامعه بررسی و احصاء شود تا این قشر با مشکلات کمتری مواجه شوند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: نیازهای اصلی سالمندان برای ادامه حضور و فعالیت در جامعه بررسی و احصاء شود تا این قشر با مشکلات کمتری مواجه شوند.

هادی طباطبایی روز شنبه در نخستین جلسه شورای ساماندهی سالمندان آذربایجان‌غربی افزود: باید شرایط و وضعیت جامعه براساس نیاز سالمندان بررسی شود و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا مشارکت‌های لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: پنجره جمعیتی ما به سمت میانسالی حرکت می‌کند و باید شرایط و زیرساخت‌های جامعه برای حضور این قشر فراهم گردد.
وی تاکید کرد: اگر امروز زیرساخت‌ها فراهم نشود در سال‌های آینده با چالش اساسی در این حوزه روبرو خواهیم شد.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: برنامه‌ریزی و ایجاد محیطی مناسب در زمینه‌های مختلف برای رفاه حال سالمندان از اهداف و اولویت‌های شورای سالمندان است.
طباطبایی اظهار داشت: توجه به این دوران و برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی و مناسب‌سازی محیط شهری و اداری برای حضور موثر و مفید سالمندان در همه عرصه‌های اجتماعی ضروری است.
وی تاکید کرد: در مرحله نخست باید خدمات عمومی سالمندان مدنظر و مورد تاکید باشد زیرا سالمندان نیازهای متفاوتی در جامعه دارند.
وی ادامه داد: فعالان عرصه فرهنگ و هنر می‌توانند برای سالمندان جامعه برنامه‌های متنوع و شادی را اجرا کنند و متولیان و مسوولان مرتبط اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.
وی گفت: برنامه‌ریزی لازم برای حضور گروه‌های فرهنگی بعد از ایام محرم در مراکز نگهداری سالمندان انجام شود تا برنامه شاد و متنوع را به اجرا بگذارند.
پیگیری برچسب‌های سالمندان در اتوبوس‌های درون شهری با هماهنگی شهرداری، اجرای برنامه‌های فرهنگی با هماهنگی اداره‌کل ارشاد و بررسی نیازهای جامعه سالمندان از مصوبه‌های این جلسه بود.
بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، حدود  ۸.۲ درصد از جمعیت آذربایجان‌غربی را سالمندان تشکیل می‌دهند و این در حالی است که از کل جمعیت کشور ۹ درصد را سالمندان به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: استانداری آذربایجان‌غربی
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.