در روستای ابراهیم آباد بویین زهرا

قزوین / مرکز جامع توانبخشی و مراقبتی سالمندان بویین زهرا افتتاح شد

در مراسمی با حضور رضا جعفری مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور، مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان حضرت صدیقه طاهره ( س) با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان در روستای ابراهیم آباد افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

در مراسمی با حضور رضا جعفری مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور، روح الله بابایی صالح نماینده بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، علی رحمانی فرماندار بویین زهرا، وارثی مدیرکل بهزیستی استان، مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان حضرت صدیقه طاهره ( س) با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان در روستای ابراهیم آباد افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

این مرکز ظرفیت نگهداری ۴۷ نفر را دارد و در روستای ابراهیم آباد بویین زهرا قرار دارد.

رضا جعفری مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور در این مراسم گفت: شاخص توسعه انسانی در تحقق توسعه پایدار بسیار مؤثر است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: امید به زندگی و داشتن تحصیلات و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی از مؤلفه های اساسی در شاخص های توسعه محسوب می شود که خوشبختانه پس از انقلاب شاهد افزایش شاخص های امید به زندگی در میان مردم هستیم.

جعفری تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ رشد سالمندی در کشور، برنامه ریزی و افزایش امکانات در خصوص سالمندان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور یادآورشد : در حوزه اورژانس اجتماعی و خشونت های خانگی، کودک آزاری، همسر آزاری و سالمند آزاری، به ترتیب بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است که باید برای آن تدبیر کنیم و ایجاد مراکز سالمندان می تواند در این عرصه در کاهش آسیب ها بسیار مؤثر باشد.

منبع: بهزیستی شهرستان قزوین
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.