دومین شهر دوستدار سالمند

خراسان جنوبی/ شورای ساماندهی امور سالمندان استان خراسان جنوبی برگزار شد

شورای ساماندهی امور سالمندان استان خراسان جنوبی امروز شنبه ساعت ۹ صبح در سالن اجتماعات بهزیستی استان برگزار شد.

شورای ساماندهی امور سالمندان استان خراسان جنوبی امروز شنبه ساعت ۹ صبح در سالن اجتماعات بهزیستی استان برگزار شد.

شورای ساماندهی امور سالمندان استان خراسان جنوبی امروز شنبه ساعت ۹ صبح در سالن اجتماعات بهزیستی استان با حضور مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مدیر کل بهزیستی، مدیرکل فنی حر فه ای، مدیرکل کمیته امداد، شهردار بشرویه، رئیس صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیران کانون های بازنشستگان و سایراعضا شورای ساماندهی سالمندان و مسولین کمیته های تخصصی، مدیرعامل بنیاد فرزانگان و رئیس هیات مدیره بنیاد فرزانگان استان تشکیل پس از گزارش عملکرد اعضا و گزارش کمیته های تخصصی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از پیگیری ها و اقدامات انجام شده که منجر به انتخاب یکی از شهر های استان به عنوان دومین شهر دوستدار سالمند و…تقدیر نمود.

مقرر شد در خصوص
۱_ در خصوص انتخاب مشاور سالمند جهت کلیه مدیران دستگاهها اداری با مکاتبه استانداری اقدام گردد
۲_ در زمینه تهیه بانک جامع اطلاعاتی اقدامات عاجل صورت پذیرد

در پایان جلسه موارد زیر به عنوان مصوبات شورای سالمندان استان از سوی مدیرکل محترم دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری مطرح شدند:
١- در تمامی دستگاههای اجرایی یک نفر به عنوان مشاور امور سالمند معرفی و ابلاغ دریافت نماید.
٢- صدا و سیما در زمینه پخش تیزر مرتبط با سالمندان از شبکه استانی برنامه ریزی کند و در جلسه آینده شورا گزارش آنرا اعلام نماید.
٣-دستگاههای اجرایی عضو شورا مخصوصا دستگاههای متولی فرهنگ برنامه و پیشنهادات خود را در جهت حساس سازی بیشتر جامعه و نیز افزایش حس مسولیت اجتماعی نسبت به سالمندان در جلسه بعدی شورا ارائه نمایند.


۴- تکمیل بانک اطلاعاتی سالمندان شهر بیرجند توسط بنیاد فرزانگان بیرجند پیگیری و گزارش آن در جلسه آینده شورا ارائه گردد.
۵- دستگاههای اجرایی هرگونه عملکرد و یا برنامه خود را در حوزه سالمندان به دبیرخانه استان اعلام نمایند تا اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت پذیرد و در برنامه ریزی های آینده شورای سالمندان نیز در نظر گرفته شود.
۶- عملکرد شهرداری های استان در موضوع ایجاد شهر دوستدار سالمند توسط دبیرخانه شورای سالمندان استان جمع بندی شده و در جلسه بعدی شورا گزارش آن ارائه شود و در همین راستا تقدیر از شهرداری های برتر در این حوزه نیز در دستور کار شورا قرار بگیرد

 

منبع: دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.