در ساری

مازندران/ اولین باغچه توانبخشی شناختی سالمندان افتتاح شد

خانه جهاندیدگان به عنوان اولین باغچه توانبخشی شناختی سالمندان در ساری افتتاح شد.

خانه جهاندیدگان به عنوان اولین باغچه توانبخشی شناختی سالمندان در ساری افتتاح شد.

با حضور مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی ، موسس اولین دپارتمان حافظه در ایران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و رئیس شورای شهرساری، خانه جهاندیدگان به عنوان اولین باغچه توانبخشی شناختی سالمندان در ایران ظهر جمعه در بوستان ولایت شهر ساری افتتاح شد.

این مرکز با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهرداری ساری  به عنوان اولین باغچه توانبخشی شناختی سالمندان در ایران  جهت غربالگری و پیشگیری اولیه اختلالات شناختی در سالمندان و ارتقاء سلامت روان در این گروه سنی و همچنین آموزش سالمندی سالم راه اندازی شد.

در این مراسم  محمد نقی جغتایی مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی ، دکتر نوروزیان موسس اولین دپارتمان حافظه در ایران و دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران  در خصوص اهداف راه اندازی این مرکز و  پیشگیری از اختلالات شناختی و توانبخشی شناختی سالمندان مطالبی را ارائه کردند.

گفتنی است نیروهای شاغل در خانه جهاندیگان در اولین کارگاه پروژه کشوری کلینیک های حافظه در ایران”  که در مجتمع پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران  و به میزبانی پژوهشکده اعتیاد و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، شرکت کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.