مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی

خراسان جنوبی/ بیش از ۷۵ هزار نفر سالمند در استان زندگی می‌کنند

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بسیاری از مصوبات شورای سالمندان اجرایی نشده است گفت: طبق آمار سرشماری سال گذشته در خراسان جنویی ۷۵ هزار و ۲۵ نفر سالمند در خراسان جنوبی زندگی می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بسیاری از مصوبات شورای سالمندان اجرایی نشده است گفت: طبق آمار سرشماری سال گذشته در خراسان جنویی ۷۵ هزار و ۲۵ نفر سالمند در خراسان جنوبی زندگی می‌کنند.

علی عرب‌نژاد ظهر امروز در شورای سالمندان خراسان جنوبی اظهار داشت: از گذشته نسبت به تکریم سالمندان سفارش زیادی شده است و پیامبر ‌هم در احادیث درباره سالمندان و احترام به بزرگترها سفارش زیادی کرده است.

وی افزود: سالمندی جزو چرخه طبیعت بوده و شامل حال همگان خواهد شد و با رعایت سایر خدمات سعی می‌کنیم تدبیری رقم بزنیم تا احترام به بزرگترها حفظ شود و هدف از شورای سالمندان بهبود شرایط زندگی سالمندان است اما نتوانستیم زندگی بهتری را رقم بزنیم. 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: آمار سالمندان در خراسان جنوبی ۷۵ هزار و ۲۵ نفر طبق سرشماری سال گذشته است و این رقم افزایش دارد و از این تعداد ۱۴۰ نفر در مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند. 

وی اظهار داشت: شورای سالمندی در خراسان جنوبی سال ۸۷ تشکیل شد و تاکنون ۱۶ جلسه و ۱۴۰ مصوبه داشتیم و جلسات شورای سالمندی در کمیته شهرستان‌ها با حضور فرمانداران و بخشداران تشکیل می‌شود و در امسال نیز ۲۸ جلسه در شهرستان‌ها برگزار شده است.

عرب‌نژادگفت: برخی از مصوبات هنوز اجرایی نشده که باید با ضرورت برنامه‌ریزی برای کیفیت زندگی سالمندان برای تحقق اهداف رقم خورد و در خراسان جنوبی راه‌اندازی بنیاد فرزانگان در بیرجند را داشتیم و سال گذشته نیز در شهرستان قاین بنیاد فرزانگان افضل و امسال بنیاد فرزانگان کرامت در بشرویه راه‌اندازی شد.

رئیس بنیاد فرزانگان خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: بنیاد فرزانگان سال ۹۲ در استان راه‌اندازی شده و ۱۰ هزار نفر در آن ثبت نام کردند.

خانی‌نژاد افزود: به دلیل اینکه بسیاری از آدرس‌های ثبت شده عوض شده یا دقیق نیست نمی‌توانیم ارتباط  خوبی با اعضا داشته باشیم. 

منبع: خبرگزاری تسنیم
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.