سومین جلسه شورای سالمندان استان

هرمزگان/ برگزاری جلسه شورای سالمندان استان هرمزگان

سومین جلسه شورای سالمندان استان هرمزگان به ریاست بهروز اکرمی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد.

سومین جلسه شورای سالمندان استان هرمزگان به ریاست بهروز اکرمی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد.

در این جلسه ضمن استماع گزارش دستگاههای اجرائی ستاد  و اتخاذ تصمیمات در خصوص بهبود وضعیت مالی سالمندان استان در زمینه دوره آموزشی کشوری سالمندان در استان تصمیم گیری شد.

بهروز اکرمی ضمن تشکر از فعالیت های موثر و امیدبخش ادارات مختلف در خصوص حل مشکلات سالمندان استان ، خواستار پوشش صدردرصدی مسائل مربوط به سالمندان شد.

وی داشتن آمار دقیق از سالمندان استان را نقطه قوت دانست ومتذکر شد احصاء ضرورت ها ، نیازها و اولویت بندی این نیازها در راستای برنامه ریزی مدون و حساب شده با توجه به محدودیت منابع امری ضروری است.

وی با تاکید برتکریم بازنشستگان و سالمندان دستگاهها گفت: این عزیزان ذخایر تجربه و گنجینه های ارزشمندی هستند و باید اکرام و مورد توجه قرارگیرند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان هم افزایی وهمپوشانی کلیه دستگاههای اجرایی در بهره گیری از امکانات وظرفیت ها را  بهترین راه برای خدمت رسانی شایسته ومطلوب به سالمندان دانست و افزود : باید در این خصوص تعامل لازم بین اعضا وجود داشته باشد.

دکتر اخلاقی پور مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان نیز خواستار تشکیل کمیته علمی باهدف بررسی و اولویت بندی مسائل مختلف سالمندان شد.

دکتر مهین عسکری مدیر کل بهزیستی هرمزگان و دبیر جلسه ضمن قرائت مصوبات جلسه قبل واعلام تحقق ویا دلائل عدم تحقق یاد آور شد : مطالعات نشان می دهد جمعیت زیادی از ایران در سالهای آینده به دوران سالمندی خواهد رسید لذا باید بتوان با برنامه ریزی جامع و اصولی و بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات دستگاه های مختلف درجهت ساماندهی وضعیت سلامت و رفاه سالمندان، بهبود روش و ارتقای کیفیت شاخص های زندگی این عزیزان قدم برداشت.

در ادامه هریک از اعضا ضمن ارائه گزارش عملکرد اذعان کردند در زمینه های مختلف سلامت ، گردشگری ، کمک های مالی و سبد غذایی اقدامات خوبی صورت گرفته و لازم است با دعوت از کانون بازنشستگان و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه سالمندی این فعالیت ها ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری برنا
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.