یحیی آبادی سرپرست فرمانداری اسفراین

خراسان شمالی/ جلسه شورای سالمندان اسفراین برگزار شد

اولین جلسه شورای سالمندان با هدف بررسی آئین نامه شورای سالمندان مصوب 26/1/83 به ریاست سرپرست فرمانداری و دبیری اداره بهزیستی شهرستان و حضور دستگاههای مرتبط امروز در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

یحیی آبادی سرپرست فرمانداری اسفراین ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت با اشاره به موضوع جلسه گفت: دوران سالمندی سرشار از انواع احساس کمبودهایی مانند از دست دادن همسر، عدم استقلال مالی و ناتوانی های جسمانی است و در صورتی که اصولی برای مقابله با این عوامل به کار گرفته نشود ، می تواند باعث تشدید استرس و اضطراب در افراد سالمند شود.

وی در ادامه جلسه گفت : طبق اعلام قانون گذار، همه افراد بالای ۶۰ سال سالمند  محسوب شده و دستگاههای اجرایی باید پیگیر رفع مشکلات سالمندان باشند . شادی و سلامت سالمندان به تفریح آنها مرتبط است و تامین رفاه و آسایش آنها جهت ایجاد محیط امن و آرام یکی از محوری ترین وظایف دستگاههای ذیربط می باشد.

در ادامه جلسه رمضانی رئیس اداره بهزیستی اسفراین نیز ضمن بررسی آئین نامه اجرایی شورای سالمندان گفت: در این آئین نامه  به ۱۵ نهاد دولتی جهت ارائه خدمات بهتر به سالمندان اشاره شده است و امیدواریم با برگزاری این جلسات هر سه ماه یکبار بتوانیم به بهبود روش زندگی سالمندان از طریق ارائه خدمات بهداشتی ، رفاهی ، اقتصادی ، فرهنگی و … کمک نمائیم.

منبع: رئیس اداره بهزیستی اسفراین
برچسب ها:
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.