معاون فرماندار قشم:

هرمزگان/ توجه به سالمندان توجه به ارزش هاست

معاون فرماندار قشم گفت : سالمندان گنجینه جامعه ما هستند که باید به آنها توجه شود چرا که توجه به سالمندان توجه به ارزش ها است .

معاون فرماندار قشم گفت: سالمندان گنجینه جامعه ما هستند که باید به آنها توجه شود چرا که توجه به سالمندان توجه به ارزش ها است .

مصطفی غلامپور، معاون سیاسی اجتماعی فرماندارقشم در جلسه شورای ساماندهی سالمندان شهرستان قشم ، جایگاه سالمندان را در جامعه مهم دانست و گفت : توجه به سالمندان توجه به ارزش‌هاست که به لحاظ سفارش دین مبین اسلام و هم به لحاظ انسانی مورد احترام هستند، لذا موظف هستیم برای تکریم این قشر تلاش کنیم.

وی بر فرهنگ سازی صحیح در خصوص مسایل سالمندی با رویکرد دینی، آموزشی تاکید و افزود: برخورداری از زندگی سالم ، حذف زمینه وقوع رفتارهای پرخطر، ایجاد فرصت مشارکت سالمندان در روند توسعه جامعه، ایجاد زمینه حضور سالمندان در کنار خانواده و تقویت نقش نهادهای مردمی می تواند در جهت تکریم سالمندان تاثیر گزار باشد.

غلامپور با بیان اینکه خرد جمعی، همکاری دستگاه های اجرایی و برنامه ریزی دقیق حرمت و جایگاه سالمندان را حفظ می کند گفت : حساس کردن جامعه نسبت به بحث سالمندان و پیش بینی نیازهای اساسی آنها با برنامه ریزی صحیح و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها جهت یک کار تحقیقاتی موثر می تواند نیاز های اصلی سالمندان را تامین نماید.

معاون فرماندار قشم با بیان اینکه یک برنامه ریزی صحیح میتوانیم سالمندان که گنجینه جامعه ما هستند را از افسردگی خارج کند، تصریح کرد: ایده های آرمانی گره گشای مشکلات سالمندان نیست لذا در این جلسات لازم است به راهکارهای اجرایی در شهرستان بپردازیم و پیشنهادات قابل اجرا برای تکریم این قشر طرح شود .

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.