کارشناس بهداشت پرستاری و مامایی

چهارمحال وبختیاری/ ارائه خدمات رایگان سلامت به میانسالان و سالمندان

-هومن نجاتی: در طرح سه ساله ارائه خدمات نوین پزشکی به دلیل حساسیت سلامت زنان، کنترل فاکتورهای سلامتی ۷۰درصد بانوان و ۳۰ درصد مردان پایش می شود.

کارشناس مرکز بهداشت استان گفت: در طرح خدمات نوین سلامت ، مردان و زنان گروه سنی ۳۰ تا ۷۰ سال از خدماتی نظیر مشاوره تغذیه، تن سنجی، بهداشت باروری، معاینات پزشکی به خصوص برای بیماری های زنان، معاینات قلبی و بهداشت روان بهره مند می شوند.

رضوان رئیسی افزود: در این طرح سلامت اولیه افراد در مراکز بهداشتی بررسی، پرونده و شناسنامه سلامت تشکیل و در صورت بروز مشکل به مراکز درمانی و متخصص ارجاع می شوند.

وی تصریح کرد: طرح خدمات نوین سلامت به صورت آزمایشی در شهرستان کیار در سال های ۹۱ تا ۹۴ اجرایی و حدود ۸۰ درصد جمعیت زنان این شهرستان از این طرح بهره مند شدند.

وی، جمعیت میانسالان چهارمحال و بختیاری را ۳۵۸ هزار نفر عنوان کرد و گفت: در طرح سه ساله ارائه خدمات نوین پزشکی به دلیل حساسیت سلامت زنان، کنترل فاکتورهای سلامتی ۷۰درصد بانوان و ۳۰ درصد مردان پایش می شود. 

رئیسی در زمینه ارائه خدمات پاراکلینیکی در این طرح گفت: خدماتی نظیر مامو، سونوگرافی و رادیولوژی در صورت تشخیص پزشک مراکز بهداشتی برای بیمار به دلیل نبود تناسب بین امکانات و تجهیزات لازم، نیروهای بهداشتی و درمانی و حجم بالای تقاضا، در خارج از این مراکز انجام می شود.

کارشناس برنامه سلامت میانسالان چهارمحال وبختیاری در زمینه نحوه انتخاب افراد برای پایش سلامتی تصریح کرد: در این طرح بخشی از جامعه هدف به تشخیص نیروهای بهداشتی و درمانی زیر پوشش طرح خدمات نوین سلامتی قرار می گیرند. 

منبع: قدس آنلاین
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.