مدیرکل بهزیستی هرمزگان:

هرمزگان / بنیاد فرزانگان هرمزگان با دعوت از سالمندان نخبه راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل بهزیستی هرمزگان از راه‌اندازی بنیاد فرزانگان هرمزگان با استفاده از ظرفیت‌های موجود و دعوت از سالمندان نخبه استان در سال جاری خبر داد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان از راه‌اندازی بنیاد فرزانگان هرمزگان با استفاده از ظرفیت‌های موجود و دعوت از سالمندان نخبه استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، سیمامرادی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای سالمندان هرمزگان، اظهارداشت: تعداد یک هزار و ۵۶۳ نفر از سالمندان بالای ۶۵ سال هرمزگان تحت حمایت بهزیستی هرمزگان قرار دارند.

وی با اشاره به دستور جلسه ضمن بیان مصوبات جلسه واعلام تحقق و یا دلائل عدم تحقق مصوبات جلسه قبل ،  بیان داشت: شورای ساماندهی امور سالمندان در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها تشکیل شده است.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان  ارزیابی شهرهای مختلف استان از نظر میزان تناسب با نیازهای سالمندان، اجرای طرح توانمندسازی سالمندان،  صدور مجوز برای ایجاد و گسترش مراکز توانبخشی روزانه سالمندان را از مهم‌ترین اقدامات این نهاد حمایتی عنوان کرد.

مرادی در ادامه،  نظارت بر مراکز توانبخشی شبانه روزی سالمندان، اجرای طرح ویزیت در منزل سالمندان، تهیه و انتشار انواع بولتن، جزوه، کتاب و دیگر مطالب آموزشی در ارتباط با شیوه زندگی سالم در دوران سالمندی و برگزاری و بزرگداشت باشکوه روز جهانی سالمند را بخش دیگری از اقدامات بهزیستی هرمزگان درحوزه سالمندان برشمرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  از راه‌اندازی بنیاد فرزانگان با استفاده از ظرفیت‌های موجود ودعوت از سالمندان نخبه استان هرمزگان در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: هدف از راه‌اندازی بنیاد مذکور ایجاد روحیه شاداب و پر نشاط در سالمندان، ایجاد زمینه پرکردن اوقات فراغت وارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی ومعنوی آنان است.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان در بخش پایانی سخنان خود افزود: کانون‌های فرزانگان در ۸ حوزه فرهنگی و آموزش‌، حوزه مذهبی‌، هنری‌، ورزش و تربیت بدنی‌، اوقات فراغت و تفریح‌، تربیتی‌، حوزه فعالیت‌های داوطلبانه واشتغال وحوزه پایش سلامت فعالیت می‌کنند.

منبع: بهزیستی هرمزگان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.