روز های پنجشنبه و جمعه

طرح بررسی جسمی و ذهنی سالمندان بالای شصت سال

طرح بررسی جسمی و ذهنی افراد بالای 60 سال با بصورت رایگان توسط انجمن آلزایمر ایران با مشارکت سازمان بهزیستی کشور آغاز شد.

طرح بررسی جسمی و ذهنی افراد بالای ۶۰ سال با بصورت رایگان توسط انجمن آلزایمر ایران با مشارکت سازمان بهزیستی کشور آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن آلزایمر ایران با اشاره به بالا رفتن سن افراد جامعه و شیوع بیماری آلزایمر در بین سالمندان گفت: این طرح در جهت به تعویق انداختن این بیماری و ارائه روش های پیشگیری آن در آینده می باشد که با همکاری سازمان بهزیستی کشور به اجرا درآمده است.

همچنین بالا بودن هزینه های درمان و مراقبت این بیماری از دیگر فاکتورهایی است که ما را در انجام این طرح ترغیب نمود.

یکی از مولفه های مطرح در این حرکت ارائه راه کار صرفه جویی اقتصادی در سیاستگزاری های کلان دولت در بخش بهداشت و سلامت خانواده بوده و علاوه بر آن می تواند در جهت بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به دمانس ومراقبت کنندگان ایشان راهکارهای مناسبی ایجاد نماید.

این طرح در حقیقت طرح امکان سنجی، تشخیص و مداخله زود هنگام است، طرح استانی و کشوری آن نیز به وزارت محترم رفاه ارائه شده و امیدواریم که با عنایت ویژه بتوانیم این طرح را در سطح کشور به اجرا درآوریم تا امکان کاهش ابتلا به بیماری در آینده نیز فراهم آید.

لازم به ذکر است روز های پنجشنبه و جمعه از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ بصورت رایگان توسط انجمن آلزایمر ایران با مشارکت سازمان بهزیستی کشور انجام می شود

لذا از شهروندان محترم درخواست دارد در صورت تمایل به شرکت در این برنامه جهت ثبت نام از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۴ با شماره تلفن ۴۴۶۶۵۱۵۲ تماس حاصل فرمائید

منبع: دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.